تیتر خبرها
مقاومت ارزهای دیجیتال در برابر بیت‌کوین

مقاومت ارزهای دیجیتال در برابر بیت‌کوین

مقاومت ارزهای دیجیتال در برابر بیت‌کوین

به گزارش خبرآنلاین،صنعت ارزهای دیجیتال پایان مثبتی را در سال ۲۰۲۳ تجربه کرد و با یک روند صعودی قابل توجه، قیمت بیت‌کوین در این سال بیش از ۱۵۰ درصد افزایش یافت.

تجارت نیوز در گزارشی آورده که در روزهای اخیر نیز ارزهای دیجیتال شاهد رشد قابل توجهی بوده‌اند که نشان‌دهنده افزایش علاقه سرمایه‌گذاران به بازار کریپتو است. از سوی دیگر، بازار مشتاقانه منتظر دوره «آلتسیزِن» (Altseason) که انتظار می‌رود در سال جاری میلادی، تأثیر قابل توجهی بر صنعت ارزهای دیجیتال داشته باشد. آلتسیزِن بخشی از چرخه فراگیر ارزهای دیجیتال است که در آن بسیاری از رمزارزها به طور هم‌زمان در برابر دلار و بیت‌کوین روند صعودی پیدا کرده و قیمت آن‌ها افزایش می‌یابد.

این در حالیست که تسلط بیت‌کوین بر بازار کریپتو افزایش قابل توجهی داشته است و این میزان در حال حاضر ۵۱/۹ درصد است. علی‌رغم چشم‌انداز مثبت، بیت‌کوین به دنبال تأیید ETF‌ها در اوایل ژانویه با نوسان مواجه شد و پس از آن با افزایش فشار نزولی، افت قیمت شدیدی را تجربه کرد و قیمت آن حتی به کمتر از ۴۰ هزار دلار سقوط کرد.

همچنین رویداد هاوینگ بیت‌کوین که در مارس اتفاق می‌افتد، می‌تواند نقش مهمی در مسیر صنعت ارزهای دیجیتال داشته باشد. اتریوم نیز در ماه ژانویه برای کسب رشد قابل توجه قیمت تلاش کرد و اکنون در شرایط صعودی بازار، به حدود ۲ هزار و ۵۰۰ دلار نزدیک شده است.

بازار کریپتو منتظر رویدادهای کلیدی مانند انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده و تأثیر ETF بیت‌کوین بر پویایی معاملات است. با وجود ابهامات، صنعت کریپتو برای یک قیمت‌گذاری چشمگیر آماده است به طوری که معامله‌گران در انتظار بیت‌کوین ۱۰۰ هزار دلاری و اتریوم ۳ هزار و ۵۰۰ دلاری تا پایان سال جاری میلادی هستند. با توجه به نوسانات بالای صنعت کریپتو، انجام تحقیقات کامل قبل از سرمایه‌گذاری اهمیت بسیاری دارد.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز شنبه (۲۱ بهمن) از ۴۶ هزار و ۸۷۵ دلار تا ۴۷ هزار و ۴۹۸ دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت ۱۰ شب به وقت ایران، حدود ۴۷ هزار و ۳۰۰ دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود ۴۰۰ دلار کاهش یافته است. ارزش معاملات بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰/۲۳ میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته حدود ۹ درصد بیشتر شده است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از ۲ هزار و ۴۷۲ دلار تا ۲ هزار و ۵۱۴ دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت ۱۰ شب به وقت ایران، حدود ۲ هزار و ۵۰۰ دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود ۱۰ دلار کمتر شده است. حجم معاملات این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۷/۶۷ میلیارد دلار بوده و ارزش اتریوم نسبت به یک هفته گذشته حدود ۷ درصد افزایش یافته است.

۲۱۷

درباره ی gheymat2

جدیدترین و مهم ترین خبرهای اقتصادی

مطلب پیشنهادی

متوقف شدن قرارداد کرسنت چه نان هایی را از سفره مردم حذف کرد؟ / دعوت به مناظره از سوی آقای زنگنه ‌ همچنان روی میز است

متوقف شدن قرارداد کرسنت چه نان هایی را از سفره مردم حذف کرد؟ / دعوت به مناظره از سوی آقای زنگنه ‌ همچنان روی میز است

یکی از ویژگی‌های بارز نظام مدیریتی ما این است که همان اندازه که از تخلفات کوچک کارمندان جزء عصبانی شده، رگ گردن کلفت می‌کنیم و با سرعت فرد متخلف را به سزای عملش می‌رسانیم، در برابر تخلفات و خطاهای مسئولان بالاتر سکوت پیشه کرده و خیلی به روی خودمان نمی‌آوریم!

دیدگاهتان را بنویسید