تیتر خبرها

درباره ما

در علم اقتصاد و نظریه قرارداد، مبحثی با عنوان عدم تقارن اطلاعات بیان می شود. عدم تقارن اطلاعات یا Information Asymmetry به بررسی معاملاتی که در آن یک طرف معامله، اطلاعات بیشتر یا بهتری از طرف دیگر دارد می‌پردازد. این پدیده باعث ایجاد یک نوع عدم توازن قدرت در معاملات می‌شود که گاهی اوقات می‌تواند باعث خراب شدن معاملات، یا در بدترین حالت به شکست بازار بینجامد. شکست بازار زمانی رخ می دهد ‌که تخصیص کالاها و خدمات توسط یک بازار آزاد کارآمد نیست. از نمونه‌هایی این مشکل می‌توان به کژگزینی و کژمنشی و انحصار اطلاعات اشاره کرد.

به جز این موارد با توجه به هرم سنی جمعیت و روبرو شدن کشور با جمعیت مسن تر در آینده نزدیک، نیاز به شناخت بازارها، سرمایه گذاری، تجزیه و تحلیل بازارها روز به روز بیشتر خواهد شد.

نیاز به مفاهیم اقتصاد و دانش اقتصاد برای هر فردی که به مبادله نیاز دارد ضروری است، همه ما در طول روز دائما در حال مبادله هستیم، پس به نظر می رسد، آسایش به عنوان یکی از دوبال زندگی ( آسایش و آرامش)، در گرو شناخت اقتصاد است، بر این اساس این تقاضای رو به رشد در حوزه محتوای اقتصادی، ما را در جنوب شرق کشور بر آن داشت تا تیمی متشکل از متخصصان و پژوهشگران حوزه اقتصاد را گرد هم آوریم و شروع کار پایگاه تحلیلی قیمت را دور هم جشن بگیریم.

تمام تلاش ما در تیم قیمت این است که بتوانیم دسترسی راحت تری را برای عموم مردم که نیاز به مسائل اقتصادی و تحلیل های اقتصادی دارند، اما در این حوزه متخصص نیستند فراهم کنیم و دقیقا افراد را به همان مطلبی سوق دهیم که خواندن آن سواد اقتصادی او را افزایش داده و با کاربرد آن در زندگی بتواند آسایش زندگی را برایش به ارمغان آورد.

ما در پایگاه تحلیلی قیمت به دنبال آن هستیم تا با هدیه آسایش به مخاطبینمان، آرامش کسب کنیم و جهانی را ببینیم که مردمشان در رفاه باشند. به امید آن روز…

برای تماس با تیم قیمت کلیک کنید

پایگاه تحلیلی قیمت