دلار بازیچه نزاع منطقه ای شد / فردا دلار به کدام سمت می رود ؟

دلار بازیچه نزاع منطقه ای شد / فردا دلار به کدام سمت می رود ؟

دلار بازیچه نزاع منطقه ای شد / فردا دلار به کدام سمت می رود ؟

قیمت دلار با شروع بهمن تحرکات محدود افزایشی داشت. شروع بحران‌های منطقه‌ای با حضور مستقیم ایران در درگیری‌ها، از هفته گذشته آغاز شده و سوخت کافی برای داغ شدن بازار ارز را فراهم آورده است. در آخرین معامله امروز، دلار با قیمت ۵۳ هزار و ۷۰۰ تا ۷۵۰ هزار تومان معامله شد.

بالارفتن دماسنج دلار با رشد ریسک‌های منطقه‌ای اتفاق افتاد و روز شنبه که معامله‌گران گمان می‌کردند تنش‌های سیاسی فروکش کرده است، با ترور پنج نفر از مستشاران نظامی ایران در
معامله‌گران می‌گویند سیاست‌گذار درصدد است تا با ارزپاشی، قیمت دلار را در کانال ۵۳ هزار تومانی حفظ کند، اما رشد ریسک‌های منطقه‌ای موج جدید تقاضا را وارد بازار می‌کند.

۲ پیش‌بینی مهم درباره قیمت دلار در بازار/ رضاییان: دلار دوباره به این عدد برمی‌گردد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز اول بهمن‌ماه / دلار یک کانال سقوط کرد

سیاست‌گذار در نخستین روز بهمن‌ماه، توانست با ارزپاشی مانع افزایش بیشتر قیمت دلار شود؛ اما بررسی خبرنگار تجارت‌نیوز از بازار ارز حاکی از معاملات دلار با رقم ۵۴ هزار تومانی و بالاتر است. معامله‌گران معتقدند خرید دلار با قیمت بالاتر از سطح فعلی، باز هم به صرفه است.

کف‌سازی دلار در محدوده قیمتی بالاتر

تحلیلگران اقتصادی محدوده ۵۲ هزار تومانی را کف حمایتی قیمت دلار می‌دانند و سقف مقاومت این اسکناس را منطقه ۵۳ هزار و ۷۰۰ تومانی در نظر می‌گیرند. به اعتقاد آنها دلار تا پایان سال در محدوده‌های ذکرشده نوسان خواهد داشت، اما سال آینده سقف قیمتی ۶۰ هزار تومانی را خواهد شکست.

گفتنی است قیمت دلار روز یکشنبه یک بهمن ۱۴۰۲ در بازارهای مجاور رشد داشت. دلار سلیمانیه با رشد ۲۰۰ تومانی روی رقم ۵۴ هزار و ۱۸۰ تومانی ایستاد. دلار هرات با قیمت ۵۳ هزار و ۲۵۰ تومان معامله شد و افزایش ۲۰۰ تومانی داشت. قیمت درهم امارات ۱۳۰ تومان گرانتر از روز شنبه شد و با قیمت ۱۴هزار ۸۵۰ تومانی معامله شد.

۲۲۰

درباره ی gheymat2

جدیدترین و مهم ترین خبرهای اقتصادی

مطلب پیشنهادی

آمریکا سیگنال داد؛ طلا رکورد زد/ بازار طلا خوابید

آمریکا سیگنال داد؛ طلا رکورد زد/ بازار طلا خوابید

در حالی قیمت‌ها در بازار داخلی مسیر کاهشی را در پیش گرفتند که قیمت اونس طلا در پی اعلام تورم فدرال رزرو، صعود محسوسی را تجربه کرد و در محدوده ۲۴۰۰ دلار نوسان داد.

دیدگاهتان را بنویسید