تیتر خبرها
طلا ریخت/ انتظار سرمایه‌گذاران برای یک تصمیم ویژه

طلا ریخت/ انتظار سرمایه‌گذاران برای یک تصمیم ویژه

طلا ریخت/ انتظار سرمایه‌گذاران برای یک تصمیم ویژه

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آخرین گزارش‌ها از وضعیت بازار جهانی، از ریزش حدود ۱۳ دلاری قیمت طلا در روز دوشنبه حکایت دارد. بر همین اساس، قیمت اونس طلا به ۲ هزار و ۲۵ دلار رسیده است که نشان از کاهش ۰.۶ قیمت طلا دارد.

اما کاهش قیمت طلا در شرایطی است که عملکرد یک هفته گذشته بازار طلا، از کاهش ۱۰ دلاری قیمت طلا حکایت دارد.

بنا به این گزارش، شاخص دلار آمریکا به بالاترین حد خود در ۸ هفته اخیر رسیده و شمش را برای سایر دارندگان ارز گران‌تر کرده است، در حالی که بازدهی اوراق ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا به بیش از ۴ درصد رسیده است.

در این میان، جروم پاول، رییس فدرال رزرو هفته گذشته ایده کاهش نرخ بهره در بهار را رد کرد، اما ابراز اطمینان کرد که تورم به هدف ۲ درصدی بانک مرکزی بازخواهد گشت. سرمایه‌گذاران منتظر اظهارات بسیاری از سخنرانان فدرال رزرو در این هفته برای سرنخ‌های بیشتر در مورد کاهش نرخ هستند.

در کنار این‌ها، یک نظرسنجی بخش خصوصی نشان داد که فعالیت خدمات چین در ژانویه کندتر رشد کرد، زیرا سفارش‌های جدید کاهش یافتند که نشان از شروعی آرام برای اقتصاد شماره دو جهان است.

۲۲۳۲۲۵

درباره ی gheymat2

جدیدترین و مهم ترین خبرهای اقتصادی

مطلب پیشنهادی

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

قیمت طلا و سکه در چهارمین روز هفته با افزایش هزار تومانی قیمت دلار همراه شد و در روند صعودی قرار گرفت. افزایش بیشتر قطعات سکه در روز سه‌شنبه هشتم خرداد، نیم میلیون تومان بود. برخی معامله‌گران، افزایش خرید در بازار طلا بعد از بازگشایی بازارها را دلیل روند صعودی قیمت‌ها می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید