تیتر خبرها
قیمت سکه و طلا از جهان گران تر شد ؛ خرید آن ریسک دارد

قیمت سکه و طلا از جهان گران تر شد ؛ خرید آن ریسک دارد

قیمت سکه و طلا از جهان گران تر شد ؛ خرید آن ریسک دارد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،تنش‌های اخیر در خاورمیانه بازار ارز را تحت تاثیر قرار داده و رشد قیمت دلار باعث افزایش قیمت سکه و شده است؛ به طوری که سکه بار دیگر به بالای ۳۴ میلیون تومان رسید و هرگرم طلای ۱۸ عیار نیز حدودا به ۳ میلیون تومان رسیده است.

نادربذرافشان، رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه افزایش قیمت سکه و طلا در هفته جاری بیش از انس جهانی طلا بوده است، گفت: در طی این هفته بازار سکه و طلا در روند افزایشی قرار دارد که دلیل آن نوسان بازار ارز بوده است هر چند انس جهانی نیز ۱۹ دلار افزایش یافته است؛ اما افزایش قیمت سکه و طلا کمی بیشتر از آن بوده است.

وی افزود: البته در این بازار التهاب تقاضا وجود دارد و شرایط روند عادی را طی می‌کند و التهاب نرخ ارز بازار سکه و طلا را تحت تاثیر قرار داده است.

اقتصاد آنلاین در گزارش آورده است ؛بذرافشان گفت: زمان و نحوه عرضه سکه‌های بدون تاریخ از سوی بانک مرکزی هنوز اعلام نشده است؛ اما اگر بانک مرکزی با بازار ارز ورود کند، همچنین شرایط عرضه سکه مشخص شود می‌تواند در روزهای پایانی سال به بازار ثبات بخشد.

وی در پیش‌بینی از آینده بازار نیز گفت: قیمت‌ها در طول یک ماه اخیر ثبات نسبی را طی کرده است مردم دیگر منتظر کاهش یا افزایش خاصی نباشند؛ البته احتمال کاهش قیمت‌ها کم است چون زمانی که قیمت‌ها در طول یک ماه به ثبات می‌رسد معمولا همان نرخ تثبیت می‌شود بنابراین مردم اگر تصمیم به مبادله دارند انجام دهند.

بذرافشان افزود: باید ببینیم شرایط انس جهانی، بازار ارز و وضعیت تقاضا چگونه خواهد. به نظر نمی‌رسد در روزهای پایانی هفته بازار نوسان چشمگیری داشته باشد شاید حدودا یک تا ۵ درصد قیمت‌ها تغییر کند.

220

درباره ی gheymat2

جدیدترین و مهم ترین خبرهای اقتصادی

مطلب پیشنهادی

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

قیمت طلا و سکه در چهارمین روز هفته با افزایش هزار تومانی قیمت دلار همراه شد و در روند صعودی قرار گرفت. افزایش بیشتر قطعات سکه در روز سه‌شنبه هشتم خرداد، نیم میلیون تومان بود. برخی معامله‌گران، افزایش خرید در بازار طلا بعد از بازگشایی بازارها را دلیل روند صعودی قیمت‌ها می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید