تیتر خبرها
تقاضا برای خرید نقره بالا می‌رود/ مردم نباید در این شرایط طلا بخرند

تقاضا برای خرید نقره بالا می‌رود/ مردم نباید در این شرایط طلا بخرند

تقاضا برای خرید نقره بالا می‌رود/ مردم نباید در این شرایط طلا بخرند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حبیب ابوالحسنی با اشاره به نوسانات قیمت طلا با تاکید بر مطلب فوق اظهار کرد: از طرف دیگر ناآرامی‌ها و حوادث اخیر در خاورمیانه هم بر این موضوع تاثیرگذار بوده است. این شرایط و رخدادها باعث می‌شود که مردم نسبت به نقدینگیشان حساس شوند و تصور کنند که ممکن است آسیب‌پذیر باشد. لذا نسبت به تبدیل نقدینگی خود به طلا اقدام می‌کنند.

براساس گزارش ایسنا، رئیس اتحادیه طلا، جواهر و ساعت کرج ادامه داد: از سوی دیگر مردم هم به این افزایش قیمت دامن می‌زنند، چرا که وقتی می‌شنوند طلا در حال گران شدن است، برای خرید اقدام می‌کنند. در حالی که نباید در این شرایط طلا بخرند و باید خویشتن دار بوده و کمی آرامتر برخورد کنند.

افزایش تقاضا برای خرید نقره/ مردم نباید در این شرایط طلا بخرند

رئیس اتحادیه طلا، جواهر و ساعت کرج گفت: چون عرضه و تقاضا در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند، پس با افزایش تقاضا، عرضه هم کاهش می‌یابد. البته طلا نسبت به سایر اقلام آنچنان تورمی را نداشته است. از طرفی طلا بر اساس دلار قیمت‌گذاری می‌شود و این یک تورم جهانی است.

وی در ادامه گفت: این در حالی است که افرادی که سرمایه‌ای در اختیار دارند، طلای ساخته شده خریداری نمی‌کنند بلکه طلای آب شده و سکه می‌خرند که سود و اجرت ندارد و این خود باعث آسیب به تولیدکنندگان طلا می‌شود.

ابوالحسنی افزود: با افزایش قیمت طلا بخش بزرگی از جامعه که قشر متوسط هستند به خرید نقره روی می‌آورند که این موضوع باعث می‌شود رکودی در بازار طلا به وجود آید که به ضرر صنف طلا فروشان است.

وی ادامه داد: در حالی که صنف طلا فروشان با مشکلات صنفی دیگری مانند سامانه‌ها، قوانین جدید و ‌مالیات بالا هم مواجه هستند. معتقدیم کاهش تورم و بهبود شرایط کسب و کار به نظارت بیشتری نیاز دارد و امیدواریم با برقرار شدن آرامش در مسائل منطقه‌ای کاهشی را در قیمت طلا داشته باشیم.

۲۲۷۲۲۷

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

کارگران هنوز منتظر این افزایش در حقوق خود هستند

کارگران هنوز منتظر این افزایش در حقوق خود هستند

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری کشور با اشاره به عدم‌افزایش حق مسکن گفت: تورم حاکم بر اقلام خوراکی و مسکن باعث شده است سفره کارگران هر روز کوچک‌تر شود. 

دیدگاهتان را بنویسید