تیتر خبرها
سیگنال تعطیلی دولت ایالات‌متحده به بیت‌کوین چه بود؟

سیگنال تعطیلی دولت ایالات‌متحده به بیت‌کوین چه بود؟

سیگنال تعطیلی دولت ایالات‌متحده به بیت‌کوین چه بود؟

در آستانه این تعطیلی، بیت‌کوین (BTC) در حال صعود بوده و چشم بسیاری را به خود جلب کرده است.

لوک نولان، تحلیلگر کوین‌شیرز ((Coinshares، به احساسات مثبتی در میان برخی از معامله‌گران اشاره می‌کند که تعطیلی دولت آمریکا را با دیدی مطلوب می‌بینند.اگر سیاست‌گذاران دموکرات و جمهوری‌خواه نتوانند در مورد هزینه‌ها به توافق برسند، دولت ایالات‌متحده ممکن است در آخر هفته تعطیل شود.

در حال حاضر، لایحه‌ای روی میز وجود دارد که هدف آن تمدید حقوق دولت تا اواسط نوامبر است اما تعدادی از جمهوری‌خواهان و کوین مک‌کارتی، رئیس فعلی مجلس نمایندگان، در مذاکرات کوتاهی نمی‌کنند.اگر پیشنهادهای این دو حزب با هدف جلوگیری از تعطیلی تا نیمه شب شنبه مورد تایید قرار نگیرد، دولت مجبور خواهد شد درهای خود را ببندد.

روز جمعه، لوک نولان، تحلیلگر کوین‌شیرز گفت که برخی از فعالان بازار این باور را دارند که تعطیلی قریب الوقوع به عنوان یک کاتالیزور صعودی برای بیت‌کوین و اقتصاد رمزارزها عمل می‌کند.

نولان در ادامه توضیح داد: بعضی از تحلیل‌گران تعطیلی احتمالی دولت را برای ارزهای دیجیتال صعودی می‌دانند، زیرا عملا نظارت‌های محدود کننده دولت آمریکا روی رمزارزها از بین می‌رود.

نولان افزود: تعطیلی احتمالی بازتابی در مقیاس بزرگ از اختلال عملکرد دوره‌ای فرآیندهای قانونی است که به خوبی با روایت فلسفی ارزهای دیجیتال مطابقت دارد.

وقفه قبلی که دولت ایالات‌متحده از آن عبور کرد ۳۵ روز طول کشید و از دسامبر ۲۰۱۸ تا ژانویه ۲۰۱۹ طول کشید.

کاهش ناگهانی بیت‌کوین/ قیمت بیت‌کوین به ۲۷ هزار دلار رسید

به گفته سی ان ان، تعطیلی می‌تواند تأثیرات عظیمی در سراسر کشور داشته باشد، از سفر هوایی گرفته تا آب آشامیدنی پاک. بسیاری از عملیات‌های دولتی متوقف می‌شوند، در حالی که خدماتی که «ضروری» تلقی می‌شوند ادامه خواهند داشت.

با نزدیک‌تر شدن شبح تعطیلی دولت، هم بازارهای سهام و هم دارایی‌های کریپتو از افزایش ارزش برخوردار شده‌اند.

نولان تحلیلگر رمزارز گفت: با وجود ضعف سهام، بیت‌کوین در حال حاضر در بالاترین سطح ۹ روزه خود قرار دارد و سطح مهم ۲۷۰۰۰ دلار را دوباره به دست آورده است.

به‌گفته تحلیلگران عبور بیت‌کوین از سطح ۲۷ هزار دلار راه را برای صعود به ۲۸۵۰۰ دلار باز خواهد کرد، اتریوم دومین رمزارز بزرگ بازار با قیمت ۱۶۷۸ دلار معامله می‌شود، لازم به ذکر است که ارزش بازار جهانی کریپتو ۱.۰۸ تریلیون دلار است که نسبت به روز گذشته ۰.۴۹ درصد افزایش داشته است.

حجم معاملات بازار کریپتو در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰.۳۶ میلیارد دلار است که ۲۸.۸۳ درصد نسبت به دیروز کاهش داشته است. حجم معاملات دیفای ( (DeFi در حال حاضر ۲.۲۹ میلیارد دلار است که ۷.۵۵ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز دیجیتال است.

دامیننس بیت کوین در حال حاضر ۴۹.۸۰ درصد است که نسبت به دیروز ۰.۰۳ درصد کاهش یافته است.

درباره ی gheymat2

جدیدترین و مهم ترین خبرهای اقتصادی

مطلب پیشنهادی

شیب ریزش قیمت خودرو تند شد/ آخرین قیمت پژو، ساینا، سمند و کوییک

شیب ریزش قیمت خودرو تند شد/ آخرین قیمت پژو، ساینا، سمند و کوییک

ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو در دومین روز معاملاتی هفته شدت گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید