شگردهای عجیب در بازار مسکن/نه خریدار ریسک می کند، نه فروشنده 

شگردهای عجیب در بازار مسکن/نه خریدار ریسک می کند، نه فروشنده 

شگردهای عجیب در بازار مسکن/نه خریدار ریسک می کند، نه فروشنده 

 بازار خرید و فروش ملک حالا در رکودی سخت و سنگین قرار دارد . برخی معتقدند این بازار به واسطه افزایش شدید قیمت و رسیدن بهای متوسط هر متر مربع واحد مسکونی به حدود 75 میلیون تومان وارد فاز رکودی شده است و برخی دیگر نیز این رکود را ناشی از سیاست صبر و انتظار سرمایه‌گذاران می‌دانند .

بررسی‌ها اما نشان از آن دارد که این روزها کمتر کسی قادر به ریسک کردن برای خرید خانه است .

مشاوران املاک می‌گویند معدود مشتریان آنها کسانی هستند که قصد تبدیل به احسن خانه را دارند و بابت همین تصمیم ، تلاش دارند قولنامه به قولنامه پیش بروند. بدان معنی که ابتدا خانه‌ای را پیدا کرده و قرارداد می‌بندند و سپس تلاش برای فروش خانه را در دستور کار خود قرار می‌دهند. تلاش برای این همزمانی با هدف پیشگیری از خسارت احتمالی و بروز شوک ناگهانی در قیمت‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

مشاوران املاک اما این روزها راه‌های گوناگونی را برای رونق دهی به این بازار برگزیده‌اند. از تماس تلفنی با مشتریان قدیمی تا انداختن کاغذهای دست نویس به داخل آپارتمان‌ها و خانه‌ها و اعلام اینکه اگر مالک قصد فروش خانه را دارد، می‌توانند در کوتاه‌زمانی نسبت به یافتن مشتری اقدام کنند .  

در حقیقت مشاوران املاک این روزها کالایی غیرضروری را عرضه می‌کنند و با برگزیدن شعار بهترین زمان برای فروش و بهترین قیمت برای ملک، … تلاش دارند برخی مالکان را برای ورود به این بازار و فروش خانه‌هایشان تحریک کنند.

گزارش‌های رسیده به خبرنگار اقتصاد 100نشان می‌دهد برخی از مشاوران املاک نیز با تماس با مشتریان قدیمی خود، فایل‌های استثنائی و قیمت مناسب را معرفی می‌کنند و تلاش دارند با این وضعیت مشتریان قدیمی خود را به مشتری جدید بدل کنند.

یک شهروند که سه سال پیش خانه‌ای را خریداری کرده است، در گفتگو با خبرنگار اقتصاد 100 درباره این شرایط گفت: تماسی داشتم از مشاور املاکی که سه سال قبل کار خرید ملک را برای من انجام داد، وقتی از او پرسیدم چرا بعد از سه سال دوباره با من تماس داشته و فایل معرفی کرده‌اند، گفت: بازار بسیار راکد است از این رو تصمیم گرفتیم از مشتریان قدیمی خود بپرسیم که آیا متقاضی خرید ملک هستند یا خیر.

در محدوده مرکزی تهران نیز کاغذهای دست نویس با شماره تماس مشاوران و اعلام اینکه بهترین قیمت برای خرید و فروش را در اختیار دارند، به وفور در خانه‌ها و ‌ آپارتمان‌ها یافت می‌شود.

٢٣٢٢٣

درباره ی gheymat2

جدیدترین و مهم ترین خبرهای اقتصادی

مطلب پیشنهادی

تاثیر بازار توافقی ارز بر قیمت دلار چیست؟

تاثیر بازار توافقی ارز بر قیمت دلار چیست؟

محمدرضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی، به‌تازگی موضوع راه‌اندازی بازار توافقی ارز یا تالار ارز اشخاص را با هدف رفع مشکلات صادرکنندگان بخش خصوصی مطرح کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید