تیتر خبرها
قیمت سکه به کما رفت/ سکه‌بازان از بازار فرار کردند

قیمت سکه به کما رفت/ سکه‌بازان از بازار فرار کردند

قیمت سکه به کما رفت/ سکه‌بازان از بازار فرار کردند

مریم فکری: نوسان قیمتی سکه در بازار، خرید و فروش در بازار را به کما برد؛ به طوری که خریداران جانب احتیاط را در پیش گرفته و در فضای نوسانی، خروج از بازار را ترجیح داده‌اند.

دیروز هر قطعه سکه امامی در لحظات اولیه معاملات، ابتدا ریزشی بود و حتی یک کانال سقوط کرده و وارد کانال ۲۶ میلیون تومان شد، اما پس از آن، در مسیر صعودی حرکت کرد و در نهایت تا رقم ۲۷ میلیون و ۱۰۱ هزار تومان بالا رفت.

در این میان، قیمت هر گرم طلای جهانی نیز در یک رفت و برگشت قیمتی، روی رقم ۲ میلیون و ۲۳۹ هزار تومان ایستاد.

فعالان اقتصادی می‌گویند در روزهای گذشته درحالی‌که بازار جهانی شاهد ریزش دومینووار قیمت اونس طلاست، دلار در محدوده ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان ثابت‌قدم بوده است. همین امر موجب شده سکه بازان در میان دوراهی قیمت طلا و دلار قرار بگیرند و بازار سکه با رکود همراه شود.

برخی کارشناسان اقتصادی با اشاره به نوسانات اخیر طلای جهانی عنوان می‌کنند این نوسانات طلای جهانی در بازار داخلی پروپاگاندایی ایجاد کرده که خود طلافروش‌ها هم از خرید طلا فاصله گرفته‌اند.

بر این اساس، به باور آن‌ها، این فاصله گرفتن از خرید طلا روی سکه نیز اثر می‌گذارد. زیرا مردم به بازار سکه متاثر از طلای جهانی نگاه می‌کنند. بنابراین موضوع ریزش طلای جهانی بر روند تقاضا و قیمت تاثیر گذاشته است.

 

درباره ی gheymat2

جدیدترین و مهم ترین خبرهای اقتصادی

مطلب پیشنهادی

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

قیمت طلا و سکه در چهارمین روز هفته با افزایش هزار تومانی قیمت دلار همراه شد و در روند صعودی قرار گرفت. افزایش بیشتر قطعات سکه در روز سه‌شنبه هشتم خرداد، نیم میلیون تومان بود. برخی معامله‌گران، افزایش خرید در بازار طلا بعد از بازگشایی بازارها را دلیل روند صعودی قیمت‌ها می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید