سیگنال سیاسی جدید به بازار ارز/ دلار وارد مرز حساس قیمتی شد

سیگنال سیاسی جدید به بازار ارز/ دلار وارد مرز حساس قیمتی شد

سیگنال سیاسی جدید به بازار ارز/ دلار وارد مرز حساس قیمتی شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، چند روزی است دلار در مرز ۵۰ هزار تومان در حال حرکت است؛ البته هنوز نتوانسته وارد کانال ۵۰ هزار تومان شود، اما دلار در منطقه حساس ۴۹ هزار تومانی رفت و برگشت قیمتی دارد.

تحلیلگران و کارشناسان بازار ارز معتقدند افزایش تقاضا برای مسافرت در روزهای پایانی تابستان، مانع از کاهش قیمت این اسکناس شده است.

با این حال، برخی فعالان بازار عنوان می‌کننو که قیمت دلار امکان دارد امروز به اخبار نشست شورای حکام و ادعای جدید رویترز مبنی بر آزادسازی ارزهای بلوکه شده و تبادل زندانیان دو تابعیتی واکنش نشان دهد.

براساس خبرهای منتشر شده، قرار است امروز دوشنبه 20 شهریور ماه، جلسه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برگزار شود و یکی از سرفصل‌های این جلسه فعالیت‌های هسته‌ای ایران است.

از سوی دیگر، دیروز خبرگزاری رویترز ادعای جدیدی را درباره آزادسازی ارزهای بلوکه شده و تبادل زندانیان مطرح کرد. خبرگزاری رویترز در گزارشی مدعی شده که در روزهای آینده زمانی‌ که ۶ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران به بانک‌های قطر منتقل شود، زندانی‌های دوتابعیتی آمریکا، ایران را ترک می‌کنند و همین تعداد زندانی ایرانی بازداشت شده در آمریکا به خانه باز می‌گردند.

بر همین اساس، دیروز قیمت دلار در بازارهای همسایه کاهش محدودی داشت. دلار هرات با قیمت ۴۹ هزار و ۵۸۰ تومان معامله شد و کاهش ۷۰ تومانی داشت. قیمت دلار سلیمانیه هم با رقم ۴۹ هزار تومان معامله شد و ۹۰ تومان ارزان شد.

درباره ی gheymat2

جدیدترین و مهم ترین خبرهای اقتصادی

مطلب پیشنهادی

آمریکا سیگنال داد؛ طلا رکورد زد/ بازار طلا خوابید

آمریکا سیگنال داد؛ طلا رکورد زد/ بازار طلا خوابید

در حالی قیمت‌ها در بازار داخلی مسیر کاهشی را در پیش گرفتند که قیمت اونس طلا در پی اعلام تورم فدرال رزرو، صعود محسوسی را تجربه کرد و در محدوده ۲۴۰۰ دلار نوسان داد.

دیدگاهتان را بنویسید