تیتر خبرها
قیمت جدید دام اعلام شد/ مقدسی: از این قیمت بالاتر گوشت نخرید

قیمت جدید دام اعلام شد/ مقدسی: از این قیمت بالاتر گوشت نخرید

قیمت جدید دام اعلام شد/ مقدسی: از این قیمت بالاتر گوشت نخرید

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در حالی که گزارش‌های میدانی از رسیدن قیمت گوشت به مرز ۷۰۰ هزار تومان حکایت دارد که رییس انجمن صنفی گاوداران اعتقاد دارد که عرضه گوشت بالاتر از ۴۸۰ هزارتومان گران‌فروشی است.

به گفته سید احمد مقدسی، بارها اعلام کرده‌ایم که در بحث تولید گوشت قرمز خودکفا هستیم و نیازی به واردات نداریم چراکه واردات با ارز ترجیحی بیانگر پرداخت یارانه به تولیدکننده خارجی و نابودی تولید داخل است.

او خرید حمایتی دام از دامدار و عرضه مستقیم گوشت را راهکار مناسب جلوگیری از واردات اعلام کرده و افزوده است: هم اکنون قیمت تمام شده هر کیلو گوساله نر ۲۲۰ هزار تومان است، در حالیکه با نرخ ۱۹۰ هزارتومان از دامداران خریداری می شود.

به گفته مقدسی، با توجه به نرخ فعلی گوساله نر، عرضه گوشت بالاتر از ۴۸۰ هزارتومان گران‌فروشی و ناشی از واسطه گری و دلال بازی است.

رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: بنابر آمار پتانسیل تولید یک میلیون تن گوشت قرمز گوسفندی و گوساله در کشور وجود دارد، درحالیکه حداکثر نیاز کشور ۹۰۰ هزارتن است که در صورت حمایت دولت به صادرکننده تبدیل خواهیم شد.

بنا به گفته منصور پوریان، رییس شورای تامین‌کنندگان دام، قیمت هرکیلو لاشه گوسفندی وارداتی را ۲۷۰ هزار تومان،گوساله منجمد ۲۸۰ هزار تومان و گوسفندی منجمد را ۲۳۰ هزار تومان اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پیش از این پیمان پاک، قائم‌مقام وزیر جهادکشاورزی گفته بود: پس از پایان تعطیلات ژانویه و شروع مجدد واردات گوشت گرم و افزایش واردات گوشت منجمد در دو تا سه هفته گذشته شاهد تثبیت قیمت گوشت و در برخی موارد کاهش نسبی قیمت بودیم. همچنین با ورود دام تولید داخل به زنجیره مصرف امیدواریم از پایان سال جاری و به ویژه بهار سال آینده شاهد کاهش چشمگیر قیمت گوشت باشیم.

۲۲۳۲۲۵

درباره ی gheymat2

جدیدترین و مهم ترین خبرهای اقتصادی

مطلب پیشنهادی

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

قیمت طلا و سکه در چهارمین روز هفته با افزایش هزار تومانی قیمت دلار همراه شد و در روند صعودی قرار گرفت. افزایش بیشتر قطعات سکه در روز سه‌شنبه هشتم خرداد، نیم میلیون تومان بود. برخی معامله‌گران، افزایش خرید در بازار طلا بعد از بازگشایی بازارها را دلیل روند صعودی قیمت‌ها می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید