دنیای اقتصاد نوشت:تب میانه تابستان اجاره‌بها در روزهای پایانی این فصل فروکش نکرده و برخی از مستاجرها که انتظار داشتند بتوانند در روزهای پایانی تابستان با دشواری کمتری در این بازار جابه‌جا شده یا قراردادهای خود را تمدید کنند، به دلیل محقق نشدن این انتظار، در دقیقه ۹۰ تصمیم به مهاجرت درون منطقه‌ای(جابه‌جایی به واحدهای کوچک‌تر و ارزان‌تر) و عمدتا بین‌منطقه‌ای گرفته‌اند.

آخرین قیمت اجاره خانه در مناطق مختلف پایتخت/ جدول

آخرین قیمت اجاره خانه در مناطق مختلف پایتخت/ جدول

در واقع در حالی که انتظار می‌رفت با نزدیک شدن به فصل پاییز مانند روال سال‌های قبل، دشواری شرایط جابه‌جایی در بازار اجاره به‌خصوص از نظر سطح اجاره‌بهای پیشنهادی، برای مستاجرها به طور نسبی کاهش یابد اما، این اتفاق عملا در روزهای اخیر رخ نداده است. این در حالی است که براساس اعلام مرکز آمار ایران، سرعت رشد ماهانه اجاره‌بهای مسکن براساس تغییرات شاخص اجاره‌بها افزایش یافته است. البته این آمار مربوط به مردادماه است اما این موضوع همچنان خود را در بازار نیز نشان می‌دهد و فعالان بازار اجاره از تشدید جابه‌جایی‌های مستاجران در دقیقه ۹۰(قبل از شروع پاییز و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها)، تحت‌تاثیر این التهاب، خبر می‌دهند.

آخرین قیمت اجاره خانه در مناطق مختلف پایتخت/ جدول

 

درباره ی gheymat2

جدیدترین و مهم ترین خبرهای اقتصادی

مطلب پیشنهادی

آمریکا سیگنال داد؛ طلا رکورد زد/ بازار طلا خوابید

آمریکا سیگنال داد؛ طلا رکورد زد/ بازار طلا خوابید

در حالی قیمت‌ها در بازار داخلی مسیر کاهشی را در پیش گرفتند که قیمت اونس طلا در پی اعلام تورم فدرال رزرو، صعود محسوسی را تجربه کرد و در محدوده ۲۴۰۰ دلار نوسان داد.

دیدگاهتان را بنویسید