تیتر خبرها
 پایان انجماد دلار نزدیک است؟

 پایان انجماد دلار نزدیک است؟

 پایان انجماد دلار نزدیک است؟

قیمت دلار روز پنجشنبه ۶ مهر پس از سه روز پیاپی کاهش قیمت، افزایش ۴۰۰ تومانی داشت و با رقم ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد.

این اسکناس متاثر از اخبار مربوط به تحریم‌های جدید آمریکا در ارتباط با ایران، روند افزایشی گرفت. وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه پنجم مهر تحریم‌های جدیدی را به بهانه برنامه پهپادی ایران وضع کرد.

سناتورهای آمریکایی در اقدامی تحریک‌آمیز در حال فشار به تروئیکای اروپایی (فرانسه، انگلیس و آلمان) هستند تا انقضای تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه برنامه موشکی و پهپادی ایران را در نظر نگیرند.

طبق توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵، تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه برنامه موشکی و پهپادی ایران، ماه آینده میلادی منقضی خواهد شد. اما تروئیکای اروپایی به دنبال نقض تعهد خود هستند و اعلام داشتند که بر این اساس عمل نخواهند کرد.

آخرین نرخ سکه و طلا در بازار/ میزان کاهش چقدر بود؟

در روزهای گذشته این سیگنال‌ مورد توجه معامله‌گران بازار ارز قرار گرفت و به اعتقاد برخی از آنها این موضوع می‌تواند به قیمت دلاردر هفته دوم مهر آرایش افزایشی دهد.

روز پنجشنبه ۶ مهر در سایت بازار متشکل ارزی اسکناس دلار با قیمت ۴۱ هزار و ۱۹۴ تومان عرضه شد و افزایش ۱۳ تومانی داشت. دلار حواله نیز با همین مقدار افزایش و با رقم ۳۷ هزار و ۴۴۹ تومان عرضه شد. همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بود.
روز پنجشنبه اسکناس یورو با رقم ۵۵ هزار و ۹۲۲ تومان معامله شد. قیمت اسکناس یورو در سایت بازار متشکل ارزی با رقم ۴۳ هزار و ۲۹۶ تومان و یوروی حواله با رقم ۳۹ هزار و ۳۶۰ تومان عرضه شدند.
در آخرین معامله هفته نخست مهر درهم امارات با رقم ۱۳ هزار و ۵۶۰ تومان معامله شد. در سایت بازار متشکل ارزی قیمت حواله و اسکناس درهم تغییر پنج تومانی داشت. حواله درهم با رقم ۱۰ هزار و ۱۹۷ تومان مبادله شد و اسکناس درهم نیز با قیمت ۱۱ هزار و ۲۱۷ تومان عرضه شد.

درباره ی gheymat2

جدیدترین و مهم ترین خبرهای اقتصادی

مطلب پیشنهادی

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

قیمت طلا و سکه در چهارمین روز هفته با افزایش هزار تومانی قیمت دلار همراه شد و در روند صعودی قرار گرفت. افزایش بیشتر قطعات سکه در روز سه‌شنبه هشتم خرداد، نیم میلیون تومان بود. برخی معامله‌گران، افزایش خرید در بازار طلا بعد از بازگشایی بازارها را دلیل روند صعودی قیمت‌ها می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید