تیتر خبرها
لوکس سواری چقدر پول می خواهد؟ | هزینه اجاره روزانه خودروهای ایرانی و خارجی را ببینید

لوکس سواری چقدر پول می خواهد؟ | هزینه اجاره روزانه خودروهای ایرانی و خارجی را ببینید

لوکس سواری چقدر پول می خواهد؟ | هزینه اجاره روزانه خودروهای ایرانی و خارجی را ببینید

ارائه خدمات رنت یا اجاره خودرو چندین سال است که در تهران و کلانشهرها و به ویژه مناطق آزاد انجام می‌شود و انواع خودروهای خارجی و حتی خودروهای ایرانی به متقاضیان اجاره داده می‌شوند.

امروز با رونق اینترنت، سایت‌های آنلاین بیشتری در این زمینه فعال هستند و در حال حاضر، اجاره خودرو فقط از سوی شرکت‌های خصوصی انجام می‌شود. چنانچه، رئیس اتحادیه اتومبیل کرایه و موسسات توریستی در این باره به همشهری آنلاین گفت: اجاره خودرو سالیان پیش جزو صنف ما بود اما چند سال بعد از انقلاب این بخش از رسته شغلی ما خارج شد، بنابراین در حال حاضر، اجاره ماشین‌های لوکس که بعضا با قیمت‌های گزاف انجام می‌شود زیر نظر اتحادیه نیست و شرکت‌های خصوصی این کار را انجام می‌دهند.

میر حسن هاشمی تیرآبادی با اشاره به مشکلات گوناگونی که در زمینه اجاره خودرو برای مصرف‌کنندگان پیش می‌آید، بیان کرد: ما شکایات مختلفی در این زمینه داشته‌ایم و متاسفانه استفاده‌های گوناگونی از خودروهای اجاره‌ای می‌شود بر این اساس، در جلساتی که در اتاق اصناف برگزار شد، نهادهای بالادستی از جمله استانداری، نیروی انتظامی و وزارت صمت عنوان کردند که برای رفع مشکلات مشتریان و قانونمند شدن ارائه خدمات در این زمینه، اجازه خودرو دوباره تحت مدیریت اتحادیه قرار بگیرد که در مراحل آخر است.

هزینه اجاره روزانه خودروهای ایرانی و خارجی

کسانی که متقاضی رنت یا همان اجاره خودرو هستند، علاوه بر نرخ روزانه اجاره خودرو باید مبلغی را هم به عنوان ضمانت و ودیعه پرداخت کنند. نرخ‌های اجاره و ودیعه هم با توجه به مدل خودرو و میزان کارکرد خودرو متغیر است. اما به طور میانگین، هزینه رنت روزانه خودروی ایرانی حدود یک میلیون تومان است و مبلغ ضمانت هم ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان است.

برای نمونه، اجاره یک روز پژو ۲۰۶ حدود ۹۰۰ هزار تا یک میلیون تومان است و مبلغ ودیعه هم ۱۵ میلیون تومان است.

1.jpg

اجاره روزانه یک خودروی ایرانی با مدل بالاتر مانند شاهین هم یک میلیون تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و مبلغ ضمانت ۲۰ میلیون تومان است.

2.jpg

اجاره خودروهای لوکس، گران‌تر و تقریبا دوبرابر خودروهای ایرانی است. هزینه اجاره روزانه خودروی کیا اپتیما حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و مبلغ ودیعه هم ۴۰ میلیون تومان است.

3.jpg

متقاضیان اجاره بنز کلاس S۵۰۰ هم باید برای هر روز رنت این خودروی لوکس حدود ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان با ودیعه ۲۰۰ میلیون تومانی بدهند.

4.jpg

اگر شما متقاضی اجاره یک خودروی لاکچری مانند پورشه ماکان هستند برای یک روز نشستن پشت فرمان این خودرو باید ۱۴ میلیون تومان با ودیعه ۲۰۰ میلیون تومانی پرداخت کنید.

5.jpg

رنت ماشین عروس بالاتر است

در این میان، قیمت اجاره ماشین عروس گران‌تر تمام می‌شود. در حالی که رنت روزانه خودروهای ایرانی حدود یک میلیون تومان است، میانگین هزینه رنت ماشین عروس برای یک شب ۲ میلیون تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

6.jpg

اگر هم عروس و دامادها مایل باشند یک ماشین لوکس با قیمت مناسب کرایه کنند رنت خودرویی مانند بنز C۲۰۰ بین ۵ تا ۶ میلیون تومان هزینه دارد.

7.jpg

درباره ی gheymat2

جدیدترین و مهم ترین خبرهای اقتصادی

مطلب پیشنهادی

 دلار چگونه به کانال ۶۰ هزارتومان برگشت؟ 

 دلار چگونه به کانال ۶۰ هزارتومان برگشت؟ 

روند بازار ارز تغییر کرد. بررسی‌ها از هسته مرکزی بازار ارز تهران حاکی از آن است که بازار روز چهارشنبه در شرایط فشار فروش قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید