رهن کامل واحد دو خوابه در تهران با ۵۰۰ میلیون/ جزییات

رهن کامل واحد دو خوابه در تهران با ۵۰۰ میلیون/ جزییات

رهن کامل واحد دو خوابه در تهران با ۵۰۰ میلیون/ جزییات

رهن کامل آپارتمان در تهران برای مستاجری که در مرکز، شرق یا غرب پایتخت دنبال یک خانه دو خوابه است، دست‌کم نیم‌میلیارد خرج برمی‌دارد.

حوالی میدان انقلاب و میدان فردوسی در مرکز تهران یا در محله‌هایی مثل پیروزی و وردآورد صاحبخانه‌هایی که تمایلی به دریافت اجاره ماهانه ندارند، بابت واحدهای ۸۰ تا ۱۰۰ متری که به اسم فول‌امکانات اجاره می‌دهند، حداقل ۵۰۰، ۶۰۰ میلیون از مستاجر طلب می‌کنند. اما همزمان در همین محدوده‌هایی که اسم بردیم، واحدهایی وجود دارد که مستاجر باید برای رهن کامل آپارتمان حدود ۱.۵ میلیارد کنار بگذارد.

رهن کامل آپارتمانی ۸۸ متری حوالی میدان بهارستان طبق اطلاعاتی که صاحبخانه ارائه داده، ۷۵۰ میلیون تومان خرج برمی‌دارد. یکی از ارزان‌ترین واحدهایی است که به اسم فول‌امکانات برای رهن کامل آپارتمان در مرکز تهران اجاره داده می‌شود و مالک در ازای ۷۵۰ میلیونی که دریافت می‌کند، از مستاجر اجاره‌خانه نمی‌گیرد. عمربنا واحد به سال ۷۵ برمی‌گردد، اما طبق ادعای مالک کاملا بازسازی شده و با امکاناتی مثل آسانسور، انباری و پارکینگ اجاره داده می‌شود. سمت میدان فردوسی واحد ۹۲ متری وجود دارد که مالک حاضر است در ازای ۷۱۰ میلیون تومان آن را به شکل رهن کامل اجاره بدهد.

قابلیت تبدیل رهن و اجاره در این واحد به شکلی است که صاحبخانه حاضر است رقم ودیعه را تا ۱۰۰ میلیون تومان کاهش بدهد، اما از آنطرف هزینه اجاره‌بهای ماهانه به ۲۰ میلیون تومان تبدیل می‌شود. در خیابان کشاورز آپارتمان ۸۸ متر دیگری به‌چشم می‌خورد که می‌توانیم آن را یکی از گران‌ترین گزینه‌ها برای رهن کامل آپارتمان در مرکز تهران معرفی کنیم. چون صاحب این خانه به پیشنهادی‌های زیر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون فکر نمی‌کند و درصورتی حاضر است این رقم را به نیم میلیارد تومان تبدیل کند، که مستاجر توانایی پرداخت ماهی ۲۴ میلیون اجاره را داشته باشد.
رهن کامل آپارتمان در شرق تهران می‌تواند هزینه کمتری نسبت به مرکز شهر داشته باشد. در محدوده پیروزی که یکی از محله‌های شرق پایتخت است، واحد ۸۲ متری را درحالی به شکل رهن کامل اجاره می‌دهند که مالک آن برای امضای قرارداد، ۶۲۰ میلیون تومان دریافت می‌کند. واحدی که چهار سال قبل در محدوده پیروزی ساخته شده و از امکاناتی مثل آسانسور، انباری و پارکینگ برخوردار است.

از این دست آگهی‌ها، در شرق تهران زیاد است. به‌عنوان مثال رهن کامل آپارتمان ۸۰ متری در محدوده چهارصددستگاه ۶۱۰ میلیون تومان اعلام شده است. در خیابان لرستانی شمالی که بخشی از منطقه ۱۴ به‌حساب می‌آید، رهن کامل آپارتمان ۸۰ متری که ۱۰ سال از زمان ساختش می‌گذرد، ۶۲۰ میلیون تومان آب می‌خورد و یک نفر دیگر حاضر است واحد ۸۲ متری خودش را در خیابان شکوفه در ازای ۷۰۰ میلیون تومان اجاره بدهد.

رهن کامل آپارتمان در شرق تهران البته ممکن است بابت یک‌سری از واحدها بیش از یک میلیارد تومان برای مستاجر هزینه داشته باشد. مثلا کسی که سراغ آپارتمان ۹۵ متری در خیابان سوم نیروی هوایی می‌رود، باید یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان را به‌عنوان ودیعه دراختیار صاحبخانه قرار بدهد وگرنه با تبدیل این رقم به ۵۰۰ میلیون تومان، رقم اجاره ماهانه به سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می‌رسد.
رهن کامل آپارتمان در غرب تهران شرایطی شبیه به محله‌های شرق پایتخت را دارد. یعنی در این محدوه از شهر صاحبخانه‌ها مثل مالکان شرق تهران بابت واحدهای دوخوابه ۸۰ تا ۱۰۰ متری دست‌کم ۶۰۰ میلیون تومان از مستاجر طلب می‌کنند. در وردآورد که یکی از غربی‌ترین محله‌های تهران است، واحد ۱۰۰ متری را در ازای ۶۰۰ میلیون اجاره می‌دهند. سه سال از زمان ساخت واحد می‌گذرد و به‌قول املاکی‌ها فول‌امکانات است. در تهرانسر رهن کامل آپارتمان ۸۱ متری ۶۵۰ میلیون تومان اعلام شده و در همان محله مالک آپارتمان ۸۲ متری چشم‌انتظار مستاجری است که قدرت پرداخت ۷۰۰ میلیون تومان را به‌عنوان رهن کامل داشته باشد.

رهن کامل آپارتمان در غرب تهران دقیقا مثل شرق پایتخت می‌تواند هزینه میلیاردی برای مستاجر داشته باشد. مثل آپارتمان ۱۰۰ متری که نزدیک دریاچه چیتگر واقع شده و مالک آن به‌شرط دریافت یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان حاضر به عقد قرارداد است.

درباره ی gheymat2

جدیدترین و مهم ترین خبرهای اقتصادی

مطلب پیشنهادی

قیمت جدید گوشت، مرغ، برنج و روغن اعلام شد/ جزییات تغییر قیمت

قیمت جدید گوشت، مرغ، برنج و روغن اعلام شد/ جزییات تغییر قیمت

بر اساس رصد میدانی بازار کالاهای اساسی قیمت‌ها نسبت به هفته گذشته تغییر چندانی نداشته و هر کیلو گرم گوشت گوسفند وارداتی به مبلغ ۳۱۶ هزار تومان در برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای در حال توزیع است.

دیدگاهتان را بنویسید