تیتر خبرها
شوک شدید به بازار طلا/ زیان سکه‌بازان سنگین شد

شوک شدید به بازار طلا/ زیان سکه‌بازان سنگین شد

شوک شدید به بازار طلا/ زیان سکه‌بازان سنگین شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، انتشار خبرهایی چون حراج شمش طلا در مرکز مبادلات ارزی و نیز ورود سکه‌های جدید و بدون تاریخ به بازار، آن هم همزمان با کاهش قیمت دلار، مسیر قیمتی طلا و سکه را نزولی کرد؛ به طوری که در دومین روز هفته جاری، سکه‌بازان با زیان ۸۵۳ هزار تومانی خرید طلا مواجه شدند.

پیش از این، محمد کشتی‌آرای، رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر ایران پیش‌بینی کرده بود که حراج شمش طلا در مرکز مبادله ارزی اثر خوبی در بازار طلا خواهد داشت.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که دیروز در بازار، قیمت هر قطعه سکه امامی ۸۵۳ هزار تومان ریخت و هر گرم طلای ۱۸عیار نیز افت ۸ هزار تومانی قیمت را تجربه کرد. به این ترتیب، سکه امامی با سقوط به یک کانال پایین‌تر، به قیمت ۳۲ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان رسید و طلای ۱۸عیار نیز با افت ۸ هزار تومانی، در کانال پایین‌تر قرار گرفت و به قیمت ۲ میلیون و ۷۹۷ هزار تومان به فروش رفت.

در همین حال، سکه بهار آزادی نیز دوباره به کانال ۲۹ میلیون تومان برگشت و در قیمت ۲۹ میلیون و ۹۳۰ هزار تومان فروخته شد.

اما نکته‌ای که در میان قیمت‌ها در بازار سکه اهمیت دارد، این است که اگرچه حباب سکه در حدود ۶۳۶ هزار تومان تخلیه شده، اما همچنان سکه در حدود ۶ میلیون و ۱۰۸ هزار تومان حباب دارد.

۲۲۳۲۲۵

درباره ی gheymat2

جدیدترین و مهم ترین خبرهای اقتصادی

مطلب پیشنهادی

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

قیمت طلا و سکه در چهارمین روز هفته با افزایش هزار تومانی قیمت دلار همراه شد و در روند صعودی قرار گرفت. افزایش بیشتر قطعات سکه در روز سه‌شنبه هشتم خرداد، نیم میلیون تومان بود. برخی معامله‌گران، افزایش خرید در بازار طلا بعد از بازگشایی بازارها را دلیل روند صعودی قیمت‌ها می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید