تیتر خبرها
۱۰۰ میلیون ناقابل پول آیفون ۱۵ دربلاتکلیفی ریجستری

۱۰۰ میلیون ناقابل پول آیفون ۱۵ دربلاتکلیفی ریجستری

۱۰۰ میلیون ناقابل پول آیفون ۱۵ دربلاتکلیفی ریجستری

– آیفون ۱۵ به ایران رسیده است و اگر دل شیر دارید که حاضرید در غیاب چشم‌انداز درست و روشن نسبت به رجیستر شدن آیفون ۱۵ سراغش بروید، باید حدود ۱۰۰ میلیون هم در حسابتان پول باشد.

قیمت جهانی آیفون ۱۵ نسخه پرومکس هزار و ۲۰۰ دلار است؛ تقریبا حدود ۶۰ میلیون تومان به پول ایران. باقی قیمت یک گوشی موبایل را هزینه‌های گمرک، مالیات، رجیستری و سود واردکننده و فروشنده تشکیل می‌دهد. چون نمونه‌های فعلی آیفون ۱۵ در ایران رجیستری نمی‌شوند، این عدد کسر می‌شود تا آیفون جدید حتی ارزان‌تر از نسخه‌های قدیمی باشد. اگر جزو افرادی هستید که هنوز به خرید آیفون ۱۵ فکر می‌کنند، ولی دچار شک و تردید هستید، این نوشته کمکتان می‌کند.

آیفون ۱۵ هفته قبل رونمایی شد و همان روز تیتر متعلق به مصاحبه‌ای جنجالی در شبکه‌های اجتماعی توسط ایرانی‌ها دست به‌دست چرخید. شخصی که تیتر «آیفون ۱۵ در ایران رجیستر نمی‌شود» از قول او در فضای رسانه‌ای و مجازی چرخیده مهدی عبقری، دبیر انجمن واردکنندگان موبایل است. محض اطلاع او کسی است که چند سال پیش مدعی دریافت نمایندگی رسمی اپل در ایران شد و حالا یک مقام صنفی به‌حساب می‌آید. تصمیم گیری درباره رجیستر شدن آیفون ۱۵ توسط افراد دیگری گرفته می‌شود.

رجیستر نشدن آیفون ۱۵ و منع واردات آن به بهانه ارزبری زیاد، پذیرفتنی نیست، چون بقیه گوشی پرچمدار سامسونگ نیز همین اندازه قیمت دارند، اما تا الان کسی وارداتشان را ممنوع نکرده است.

قیمت جهانی آیفون ۱۵ پرومکس هزار و ۱۹۹ دلار است و گلکسی S۲۳ اولترا با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت را هم هزار و ۱۹۹ دلار می‌فروشند. قیمت آیفون ۱۵ در مدل پایه از نرخ ۷۹۹ دلار شروع می‌شود و گلکسی S۲۳ را هم در دنیا ۷۹۹ دلار می‌فروشند. گلکسی S۲۳ را می‌توانید در بازار ایران به شکل‌های مختلف پیدا کنید.
بیشتر بدانید | آیفون ۱۵ در ساختار بدنه خود عوض آلومینیوم ۷۰۰۰، از فلز تیتانیوم استفاده می‌کند. اپل در روز رونمایی بابت این مسئله خیلی خوشحال بود، اما ظاهرا تیتانیوم به پاشه آشیل محصول جدید تبدیل شده. آیفون ۱۵ موجود در یک showroom رسمی اپل پس از دو روز قرار گرفتن در معرض دید مشتریان با انواع آسیب‌های جدی از جمله خراش عمیق و فرورفتگی روبرو شد
آیفون ۱۵ با وجود بلاتکلیفی رجیستری خیلی زود سروکله‌اش در بازار ایران پیدا شده است. اگر سری به بازار موبایل بزنید یا سایت‌های فروش آنلاین و محصولات دست‌دوم را بالا و پایین کنید، تعداد زیادی فروشنده می‌بینید که ادعای فروش آیفون ۱۵ دارند.

آیفون ۱۵ پرومکس به‌خاطر تغییرات برنامه عرضه جهانی اپل، خیلی زود به ایران رسیده. بخشی از این سرعت را مدیون شروع تولید آیفون در نزدیک ایران هستیم. اپل به خط تولید خود در هندوستان اعتماد کرده است. هندی‌ها پیش از این گوشی‌های قدیمی اپل را تولید می‌کردند اما اپل تمایل دارد جای چین، روی هند حساب باز کند. این خبر روی بازار آیفون در ایران تاثیر می‌گذارد، چون مسئله بعد مسافت باعث می‌شود آیفون‌های جدید ظرف مدت زمان کمی به ایران برسند. هرچند مسئله اصلی همچنان پابرجاست و قبل خرید آیفون ۱۵ در ایران باید مطمئن شویم از سد رجیستری عبور می‌کند یا سرنوشتی مانند آیفون ۱۴ دارد.

۱۰۰ میلیون ناقابل پول آیفون ۱۵ دربلاتکلیفی ریجستری

آیفون ۱۵ بدون رجیستری حداکثر دوماه کار می‌کند و پس از آن خریداران را به‌دردسر خواهد انداخت. بازار کلاهبردارانی که ادعا می‌کنند راه‌حل قطعی رجیستر آیفون ۱۴ و آیفون ۱۵ را پیدا کرده‌اند، همچنان داغ باقی می‌ماند.
آیفون ۱۵ و آیفون ۱۴ نسبت به آیفون ۱۳ قیمت پایین‌تری دارند. چون دردسر خرید گوشی بدون رجیستری به‌شکل باورنکردنی زیاد است. آیفون ۱۵ پرو مکس نسخه ۲۵۶ گیگابایت در فروشگاه‌های اینترنتی و بازار موبایل با حداقل قیمت ۹۵ میلیون تومان موجود شده است. فروشگاه اینترنتی مشهوری همین نسخه از آیفون ۱۵ پرومکس را ۱۰۰ میلیون تومان می‌فروشد.

آیفون ۱۵ پرو نسخه ۲۵۶ گیگ در فروشگاه‌های کمی موجود است و فعلا حدود ۷۴ میلیون تومان فروخته می‌شود. آیفون ۱۵ پرو نسخه ۵۱۲ گیگابایت را بعضی فروشگاه‌ها ۸۴ میلیون تومان عرضه کرده‌اند. آیفون ۱۵ پلاس و آیفون ۱۵ معمولی هنوز راهی به بازار پیدا نکرده‌اند.

آیفون ۱۵ دو هفته قبل توسط اپل رونمایی شد و قیمت آیفون ۱۵ پرومکس نسخه ۲۵۶ گیگابایت، هزار و ۱۹۹ دلار اعلام شد. با احتساب نرخ دلار در بازار آزاد ارز، روی این گوشی باید نهایتا برچسب ۵۹ میلیون تومان تومانی بخورد.

قیمت آیفون ۱۵، در ارزان‌ترین نسخه، حدود ۸۰۰ دلار خواهد بود که با احتساب دلار ۵۰ هزار تومانی می‌شود حدود ۴۰ میلیون تومان. قیمت گران‌ترین نسخه آیفون ۱۵ پرومکس هم هزار و ۶۰۰ دلار، معادل ۸۰ میلیون تومان برآورد می‌شود.

قیمت آیفون معمولا پس از ورود قانونی به ایران با اضافه شدن هزینه‌های رجیستری، مالیات، عوارض، تعرفه‌ها و سود دلال‌ها افزایش پیدا می‌کند، اما چون در مورد آیفون ۱۵ هزینه گمرک و رجیستر وسط نیست، آن‌ها را می‌توان ارزان‌تر از آیفون ۱۳ خرید. درست شبیه اتفاقی که برای آیفون ۱۴ افتاد.
بیشتر بدانید | آیفون ۱۵، سبک‌تر از نسل‌های قبلی است و این تغییر را به‌شکل ملموس می‌توان احساس کرد. بدنه تیتانیوم و شیشه جدید حس متفاوتی به کاربر عرضه می‌کنند هرچند معمولا ما آن‌ها را در انبوهی از قاب و محافظ و بامپر پنهان می‌کنیم. تغییرات دوربین با چشم غیرمسلح قابل لمس است و کلید اکشن که جایگزین دکمه سایلنت شده، کاملا کاربردی است

قیمت روز آیفون ۱۳

آیفون ۱۳ آخرین گوشی اپل در ایران است که به شکلی رسمی و قانونی رجیستر شده. خریدارانی که حوصله زحمت و دردسر را ندارند و نمی‌خواهند مدام درگیر پیدا کردن روش‌های دورزدن رجیستری آیفون باشند، سراغ آیفون ۱۳ می‌روند. آیفون ۱۳ به‌همین دلیل خیلی زود کمیاب خواهد شد و فروشنده‌ها هم قیمتش را بالا می‌برند.

آیفون ۱۳ با ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت پرفروش‌ترین گوشی اپل در ایران است. نسخه مشکی آن را الان حدود ۴۲ میلیون تومان می‌فروشند درحالی که مثلا ماه پیش همین موقع می‌توانستید با پرداخت ۳۸ میلیون تومان بخریدش. بخشی از رشد قیمت اخیر آیفون ۱۳ را می‌توان به قطع امید خریداران از ورود آیفون‌های جدیدتر ربط داد. اگر عدد ۴۲ میلیون اذیت‌تان می‌کند می‌توانید دنبال بقیه رنگ‌ها بروید که ارزان‌تر فروخته می‌شوند. آن‌هایی که خوب بازار را می‌گردند ممکن است نهایتا موفق شوند آیفون ۱۲ قرمز ۱۲۸ گیگابایت را ۳۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان پیدا کنند.

قیمت آیفون ۱۳ مشکی با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت تا حدود ۴۶ میلیون تومان می‌رود. در عوض خیالتان بابت تمام شدن حافظه گوشی راحت است. رنگ‌های دیگر این گوشی به‌خاطر کمیاب بودن گران‌تر هستند. شاید باور نکنید، اما رنگی مشکی همین گوشی را یک‌ماه پیش می‌توانستید ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بخرید.

خرید آیفون ۱۳ پرومکس با حافظه ذخیره‌سازی ۲۵۶ گیگابایت و پارت‌نامبر چین ۷۰ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان خرج روی دستتان می‌گذارد، اما همین گوشی جزو پرفروش‌هاست، چون خریداران کشف کرده‌اند این گوشی را در قیاس با سایر پارت نامبرها از جمله LLA ارزان‌تر می‌فروشند. آیفون ۱۳ پرومکس ۲۵۶ گیگابایتی با پارت‌نامبر چین، یک‌ماه پیش در روزهای آخر مرداد، بالای ۹۰ میلیون تومان قیمت داشت. وضعیت این گوشی ادعای افرادی که می‌گویند پس از رونمایی آیفون ۱۵، قیمت گوشی‌های قدیمی اپل در ایران بالا رفته را رد می‌کند.
آیفون ۱۵ با قیمت ۱۰۰ میلیون خریدار دارد؟قیمت جهانی آیفون ۱۵ نسخه پرومکس هزار و ۲۰۰ دلار است؛ تقریبا حدود ۶۰ میلیون تومان به پول ایران

آیفون ۱۳ پرومکس با پارت‌نامبر LLA به‌شکلی غیرمنتظره‌ گران‌تر فروخته می‌شود. به‌شکلی که با همین میزان حافظه مشابه شاید مجبور شوید ۲۷ میلیون تومان بیشتر پول بپردازید. قیمت آیفون ۱۳ پرومکس با پارت‌نامبر JA حدود ۸۵ میلیون تومان است.

افسانه‌های مختلفی درباره تفاوت پارت‌نامبرهای مختلف آیفون ساخته‌اند اما حقیقت ماجرا ساده‌ است. پارت‌نامبر LLA هیچ محدودیتی ندارد، اگر برای خریدش اقدام می‌کنید، بهتر است بدانید امکان استفاده از دوسیمکارت به‌شکل فیزیکی را نخواهید داشت. پارت‌نامبر ZAA قابلیت دوسیمکارت فیزیکی را در اختیارتان می‌گذرد و همچنان بدون محدودیت است. خریداران آیفون با پارت‌نامبر چین باید از خیر قابلیت تماس صوتی فیس‌تایم بگذرند. این گوشی‌های با پارت‌نامبر CHA فروخته می‌شوند و امکان استفاده از دوسیمکارت فیزیکی را دارند.

آیفون با پارت نامبر JPA برای عرضه در بازار ژاپن است و قابلیت استفاده از دوسیمکارت فیزیکی را ندارد. ضمن اینکه به‌خاطر فرهنگ خاص ژاپنی‌ها نمی‌توانید صدای شاتر دوربین گوشی را هم خاموش کنید.

آیفون ۱۳ پرو هم جزو گوشی‌های محبوب و پرفروش اپل در ایران محسوب می‌شود. فعلا بخت و اقبال با نسخه‌های ۲۵۶ گیگابایتی یار است که ۷۰ تا ۷۴ میلیون تومان ارزش دارد. همین گوشی یک‌ماه پیش زیر ۷۵ میلیون تومان فروخته نمی‌شد. نسخه یک ترابایتی آیفون ۱۳ پرو هم از شانس زیادی برای فروش برخوردار است، چون فروشنده‌ها حاضر هستند ۷۵ میلیون تومان بگیرند و از شرش خلاص شوند. خودتان را بگذارید جای خریداران و ببینید می‌توان جلوی این پیشنهاد سخاوتمندانه مقاومت کرد یا نه؟

آیفون ۱۱ هنوز در بازار پیدا می‌شود. نسخه‌های ۱۲۸ گیگابایتی آن را می‌توان حدود ۳۰ میلیون تومان خرید. خود فروشنده‌ها می‌دانند شانس رد کردن این گوشی روز به‌روز کمتر می‌شود برای همین قیمت‌ها را تقریبا ۳۰۰ هزار تومان کاهش داده‌اند و اگر زیادی اصرار کنید، بعید است جلوی اعمال تخفیف بیشتر مقاومت کنند.

آیفون ۱۲ پرومکس LLA با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت تجربه‌ای مشابه را پشت سر می‌گذارد. این گوشی فعلا ۵۵ تا ۵۶ میلیون تومان قیمت دارد، اما یک ماه قبل زیر ۵۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته نمی‌شود و حتی در مقطعی به ۵۸ تا تا ۶۰ میلیون تومان رسید.

قیمت آیفون SE مدل ۲۰۲۲، فعلا حدود ۲۷ میلیون تومان است. اوایل شهریور امسال رنگ مشکی همین گوشی را یک میلیون تومان گران‌تر می‌فروختند

درباره ی gheymat2

جدیدترین و مهم ترین خبرهای اقتصادی

مطلب پیشنهادی

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

قیمت طلا و سکه در چهارمین روز هفته با افزایش هزار تومانی قیمت دلار همراه شد و در روند صعودی قرار گرفت. افزایش بیشتر قطعات سکه در روز سه‌شنبه هشتم خرداد، نیم میلیون تومان بود. برخی معامله‌گران، افزایش خرید در بازار طلا بعد از بازگشایی بازارها را دلیل روند صعودی قیمت‌ها می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید