یک پیش‌بینی خاص درباره قیمت طلا/ قیمت طلا تا این عدد سقوط می‌کند

یک پیش‌بینی خاص درباره قیمت طلا/ قیمت طلا تا این عدد سقوط می‌کند

یک پیش‌بینی خاص درباره قیمت طلا/ قیمت طلا تا این عدد سقوط می‌کند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد افزایش به ۲۰۰۴ دلار و ۵۰ سنت رسید.

تسنیم در گزارش به نقل از رویترز نوشت: طلا در آستانه دومین کاهش قیمت پیاپی هفتگی قرار دارد. افزایش غیر منتظره قیمت‌ مصرف‌کننده در آمریکا تاجران را نسبت به کاهش زود هنگام نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا ناامید کرده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد افزایش به ۲۰۰۴ دلار و ۵۰ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۰۳ درصدی به ۲۰۱۵ دلار و ۵۰ سنت رسیده است.

تحلیلگران عقیده دارند با توجه به کاهش دارایی‌های صندوق قابل معامله طلا، اظهارات سختگیرانه مقامات فدرال رزرو، افزایش شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا و بالا رفتن شاخص دلار، هیچ دلیل خاصی برای سرمایه‌گذاری در طلا وجود ندارد.

اطلاعات اقتصادی آمریکا نشان می‌دهد قیمت واردات در این کشور بیشترین افزایش را طی دو سال گذشته داشته و در این بین قیمت‌های مصرف‌کننده بیش از حد انتظار افزایش یافته است.

بازار حالا منتظر یک گزارش تورم دیگر یعنی شاخص قیمت تولیدکننده در آمریکاست که قرار است امروز منتشر شود.

پیش بینی می‌شود قیمت طلا تا محدوده ۱۹۷۰ تا ۱۹۶۰ دلار هم کاهش یابد.

گزارش کاهش خرده فروشی در آمریکا قیمت طلا را حدود ۰.۶ در روز پنجشنبه بالا برده بود. خرده فروشی در آمریکا بیشترین کاهش ماهانه را در ژانویه از فوریه ۲۰۲۳ تجربه کرد.

رئیس بانک فدرال رزرو آتلانتا در روز پنجشنبه گفت این بانک آماده کاهش نرخ بهره نیست و احتمالاً دو بار در سال جاری میلادی نرخ بهره را پایین بیاورد.

اجلاس بعدی فدرال رزرو در ماه آینده میلادی برگزار می‌شود و انتظار می‌رود مقامات این بانک نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارند. تاجران امیدوارند اولین کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن صورت بگیرد.

در میان سایر فلزات گرانبها قیمت نقره با ۰.۲۸ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۲ سنت رسید. پلاتین هم با یک کاهش ۰.۳۸ درصدی ۸۹۷ دلار و ۴۰ سنت معامله می‌شود.

۲۲۳۲۲۵

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

«مشکلاتی که در زمینه تولید و عرضه تایرهای سواری در کشور وجود دارد مربوط به رینگ‌های ۱۳ و ۱۴ است که تقاضا نسبت به سایر رینگ‌ها برای آن‌ها بیشتر است.»

دیدگاهتان را بنویسید