کفش ۳۰ درصد گران‌تر از پارسال/ تقاضا ۲۵ درصد کمتر شد

کفش ۳۰ درصد گران‌تر از پارسال/ تقاضا ۲۵ درصد کمتر شد

کفش ۳۰ درصد گران‌تر از پارسال/ تقاضا ۲۵ درصد کمتر شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،رسول شجری، رئیس اتحادیه کفاشان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا وضعیت بازار شب عید کفش را در تهران تشریح کرد و گفت: تورم شدید و کاهش قدرت خرید مردم سبب شده تحرکی که تولیدکنندگان و فروشندگان فعال در این صنف انتظار داشتند هنوز دیده نشود و تقاضا برای انواع کفش در شب عید امسال نسبت به شب عید سال گذشته ضعیف‌تر است.

وی افزود: تقاضا در شب عید امسال نسبت به سال گذشته به طور متوسط ۲۵ درصد کمتر شده با این حال امیدواریم روزهای آخر سال تحرک موردانتظار در بازار ایجاد شود، تجربه نشان داده که در روزهای پایانی سال خرید بیشتر می‌شود.

شجری ادامه داد: در ایران تولید کفش از تقاضا بیشتر است و اگر دو برابر جمعیت کنونی تهران متقاضی خرید کفش از این شهر باشد بازار با کمبود عرضه روبه‌رو نمی‌شود، به همین دلیل بازار کشش افزایش بی‌رویه قیمت را ندارد و گرانی بی‌رویه برای هر فروشنده‌ای می‌تواند به معنای از دست دادن مشتری باشد.

رئیس اتحادیه کفاشان تهران اظهار کرد: هزینه تولید در سال جاری نسبت به سال گذشته بیشتر بوده و این سبب افزایش ۳۰ درصدی قیمت انواع کفش در بازار شده است با این حال درآمد مردم به این اندازه بیشتر نشده و این امر توان خرید مردم را پایین آورده است.

وی تصریح کرد: البته قیمت‌ها باید بیش‌تر از ۳۰ درصد افزایش پیدا می‌کرد اما فروشندگان می‌دانستند که بازار تحمل افزایش بیش از ۳۰ درصد را ندارد و افزایش قیمت بیش از این میزان به دفع مشتری از بازار می‌انجامید.

۲۲۰

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا و سکه امروز در بازار تهران تغییر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید