تیتر خبرها
کامبک شاخص کل/ رشد بورس ادامه‌دار خواهد بود؟

کامبک شاخص کل/ رشد بورس ادامه‌دار خواهد بود؟

کامبک شاخص کل/ رشد بورس ادامه‌دار خواهد بود؟

نگارعلی_ بورس امروز نیز سبزپوش بود و با رشد ۲۷ هزار و ۱۲۰ واحدی، عدد شاخص کل به ۲ میلیون و ۳۱۲ هزار و ۹۶۳ واحد رسید؛ روز گذشته اما شاخص کل با رشد ۷۷ هزار واحدی رکورد یک ساله را شکست. آخرین بار خرداد ماه سال گذشته بود که شاخص کل بورس رشد این چنینی را تجربه کرده‌ بود.

نمی‌توان نسبت به رشد مداوم و معنادار بازار سرمایه امیدوار بود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حمید میرمعینی، کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با خبرآنلاین و در واکنش به رشد شاخص کل بورس در دو روز اخیر، گفت:« یکی از دلایل مهم رشد شاخص کل بورس در روز گذشته و امروز عدم بالا گرفتن تنش‌ها بود. تنش‌ها از انتظارات کمتر بود و واکنش مقامات سیاسی کشورهای مختلف نیز نشان‌دهنده کاهش سطح تنش‌ها بود. البته تنش‌ها از بین نرفته‌است و کماکان ریسک کلی وجود دارد؛ با این وجود بازار کاهش تنش‌ها را حس کرد و افتی را که در هفته‌های گذشته تجربه کرده بود را جبران کرد.»

او در ادامه گفت:« با توجه به بی‌ثباتی‌های سیاسی و اقتصادی و آینده مبهم سیاست‌گذاری‌های اقتصادی، نمی‌توان نسبت به رشد مداوم و معنادار بازار سرمایه خوشبین بود و نمی‌توان گفت که بازار سرمایه از روند نزولی و رکودی خارج شده‌است و رشدی که در دو روز اخیر اتفاق افتاد را می‌توان بازپس‌گیری افت‌هایی توصیف کرد که در هفته‌های اخیر اتفاق افتاد.»

کامبک شاخص کل/ رشد بورس ادامه‌دار خواهد بود؟

دولت به سمت بازار سرمایه می‌آید

میرمعینی در ادامه گفت:« اگر قرار باشد که بازار سرمایه بر روی ریل رشد معنادار و پایدار قرار گیرد باید اقدامات اساسی برای آن صورت گیرد؛ بدون انجام اقدامات اساسی مانند کاهش نرخ بهره، افزایش نرخ ارز نیمایی، توقف قیمت گذاری در بسیاری از صنایع و افزایش مشوق‌های مالیاتی و کاهش حقوق دولتی به نظر نمی‌رسد که بازار سرمایه بتواند روند رو به رشد قابل توجهی داشته باشد. به نظر می‌رسد که دولت در سال جاری به این نتیجه برسد که باید بازار سرمایه را حرکت دهد؛ چراکه بازار سرمایه می‌تواند به داد برخی از برنامه‌های دولت برسد و دولت از این طریق می‌تواند برخی از برنامه‌های خود را اجرایی کند.»

سرمایه‌گذاران چه رفتاری خواهند داشت؟

او در خصوص وضعیت سرمایه‌گذاران در بازارهای مالی طلا، سکه و ارز گفت:« به نظر نمی‌رسد فعالان بازار طلا و ارز بخواهند در حال حاضر از این بازار خارج شوند و به بازار سرمایه بیایند، چراکه سطح تنش‌ها آنقدری کاهش پیدا نکرده‌است که سرمایه‌گذاران اطمینان حاصل کنند و دارایی‌های کم‌ریسک خود را بفروشند و وارد بازار دارایی‌های پرخطر بشوند.»

۲۲۷۲۲۷

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

حراج شمش چه تاثیری بر قیمت طلا گذاشته است؟

حراج شمش چه تاثیری بر قیمت طلا گذاشته است؟

بررسی آمارهای اعلامی توسط مرکز مبادله ارز و طلای ایران نشان می‌دهد که در آخرین حراج طلای انجام شده در ۱۸ اردیبهشت ماه امسال، ۳۱۹ کیلوگرم طلا به فروش رفته که بالاترین حجم طلای به فروش رفته در یک حراج در میان ۲۴ حراج انجام شده تا کنون است.

دیدگاهتان را بنویسید