تیتر خبرها
چرا گوجه‌فرنگی از سطح بازار جمع‌آوری شد؟

چرا گوجه‌فرنگی از سطح بازار جمع‌آوری شد؟

چرا گوجه‌فرنگی از سطح بازار جمع‌آوری شد؟

به گزارش خبرآنلاین، اکبر یاوری، گفت: سال گذشته مازاد تولید پیاز منجر به ضرر و زیان کشاورزان شد، از این رو کشاورزان یک سوم سال گذشته پیاز کشت کردند که این امر منجر به وضعیت بحرانی و التهابات بازار پیاز شد.

باشگاه خبرنگاران نوشت: گفته او، براساس برآورد صورت گرفته با عرضه پیاز دزفول طی ۱۰ روز آینده، بازار تعدیل می‌شود.

یاوری ادامه داد: طی روزهای اخیر قیمت هرکیلو پیاز در میدان مرکزی ۲۷ تا ۲۸ هزارتومان بود که با افزایش عرضه به ۲۱ تا ۲۴ هزارتومان رسیده است. همچنین با استمرار این روند پیش‌بینی می‌شود که طی ۱۰ روز آینده بازار تعدیل شود و به ثبات برسد.

رئیس اتحادیه بارفروشان نسبت به مازاد تولید گوجه فرنگی هشدار داد و گفت: قیمت کنونی هرکیلو گوجه فرنگی در میدان مرکزی ۵ تا ۶ هزارتومان است، درحالیکه عرضه کمتر از ۱۰ هزارتومان صرفه اقتصادی ندارد.

او گفت: مازاد تولید گوجه فرنگی در حدی است که باید از کشاورزان خرید تضمینی شود یا در کنار مزارع صنایع تبدیلی ایجاد شود. اکنون روزانه ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ تن گوجه فرنگی در بازارتوزیع می‌شود که ۵۰۰ تن از این میزان مازاد بر نیاز کشور است.

217

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه جهشی شد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه جهشی شد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز در بازار تهران تغییر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید