پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۶ خرداد ۱۴۰۳ / سکه امامی ۷۰۰ هزار تومان ارزان شد

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۶ خرداد ۱۴۰۳ / سکه امامی ۷۰۰ هزار تومان ارزان شد

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۶ خرداد ۱۴۰۳ / سکه امامی ۷۰۰ هزار تومان ارزان شد

به گزارش خبرآنلاین ،قیمت طلا و سکه روز شنبه با روند کاهشی بازگشایی شد.

تجارت نیوز در خبری نوشت:افت قیمت در بازار طلا با ریزش ۴۵ دلاری اونس جهانی طلا و در زمان بسته بودن بازارهای داخلی رخ داد.

Screenshot 2024-05-25 at 5.19.55 PM

کارشناسان اقتصادی در هفته گذشته روند نزولی قیمت در بازار فلز زرد را وابسته به افت قیمت اونس جهانی طلا می‌دانستند و در شروع این هفته این پیش‌بینی تعبیر شد. با این وجود، تحلیلگران بازارهای مالی روند قیمت اونس جهانی را در میان‌مدت صعودی پیش‌بینی می‌کنند و معتقدند طلای جهانی فعلا در روند اصلاح قیمت قرار دارد.

بازار طلا بعد از هفته‌ها اعتراض فعال شد

روز شنبه نخستین روز بازگشایی بازار طلا به طور یکپارچه پس از گذشت نزدیک به یک ماه اعتراض نسبت به سامانه جامع تجارت‌ بود. فعالان بازار طلا این بازگشایی را به شرط قول‌های مساعد نهاد تصمیم‌گیر برای ایجاد اصلاحات در سامانه عنوان کردند.

گفتنی است شنبه و یکشنبه بازارهای جهانی در تعطیلات پایانی هفته قرار دارند و قیمت اونس جهانی طلا روی رقم ۲۳۳۴ دلاری و اونس جهانی نقره نیز روی قیمت ۳۰ دلار و ۳۶ سنتی ثابت است. قیمت هر گرم نقره ۹۹۹ روز شنبه پنجم خرداد در بازار داخلی با رقم ۵۶ هزار و ۲۶۰ تومان معامله شد و ۲۱۰ تومان کاهش داشت.

سکه امامی ۷۰۰ هزار تومان افت کرد

قیمت سکه امامی روز شنبه پنجم خرداد روی رقم ۳۹ میلیون و ۵۵۰ هزار تومانی بسته شد و کاهش ۷۰۰ هزار تومانی داشت. قیمت سکه‌ بهار روی رقم ۳۶ میلیون و ۸۲۵ هزار تومانی معامله شد و ۱۷۰ هزار تومان کاهش داشت.

گفتنی است قیمت نیم‌سکه با افت ۲۰۰ هزار تومانی روی رقم ۲۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی ایستاد. ربع سکه با قیمت ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی به کار خود پایان داد و کاهش ۱۰۰ هزار تومانی داشت. سکه گرمی با قیمت ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی معامله شد و با افت ۱۰۰ هزار تومانی داشت.

مثقال آماده برگشت به کانال ۱۳ میلیونی شد

قیمت طلا روز شنبه در روند کاهشی قرار گرفت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افت ۳۰۰ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۸۱ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش ۷۰ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۲۵۰ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۲۰۶ هزار تومانی بسته شد.

حباب سکه روز شنبه پنجم خرداد برخلاف قیمت روند متوازنی نداشت. حباب سکه امامی ۱۹۸ هزار تومان و سکه گرمی ۳۹ هزار تومان کاهش داشت. حباب سکه بهار ۲۹۸ هزار تومان، نیم‌سکه ۴۷ هزار تومان و ربع سکه ۲۶ هزار تومان افزایش داشت.

217

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

این خودرو ۵۵ میلیون تومان گران شد/ جدول قیمت

این خودرو ۵۵ میلیون تومان گران شد/ جدول قیمت

قیمت خودرو امروز، یک‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۳ روند مشخصی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید