تیتر خبرها
پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳/ بازار طلا با افت پلکانی به کف حمایت برگشت

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳/ بازار طلا با افت پلکانی به کف حمایت برگشت

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳/ بازار طلا با افت پلکانی به کف حمایت برگشت

به گزارش خبرآنلاین،قیمت طلا و سکه در پنج روز معاملاتی هفته اخیر با کاهش محدود قیمت در روند رنج قرار داشت.

تجارت نیوز در خبری نوشت:معامله‌گران ثبات قیمت دلار و عقب‌نشینی فعالان نسبت به داد و ستد در بازارهای مالی را دلیل روند رنج قیمت‌ها در بازار طلا می‌دانند.

موضوع سامانه جامع تجارت و چالش‌های پیش‌روی صنف طلا، معامله‌گران این بازار را نسبت به مبادله دل‌سرد کرده است.

پیش بینی بازار طلا صعودی است؟

کارشناسان اقتصادی کف قیمت هر گرم طلا را محدوده سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی می‌دانند و معتقدند احتمال برگشت طلا به منطقه سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی در هفته آتی وجود دارد. آنها شرط برگشت قیمت طلا را رخدادهای مساعد سیاسی می‌دانند.

تحلیلگران بازارهای مالی برای سکه منطقه ۴۰ میلیون تومانی را محدوده مهم تصمیم‌گیری عنوان می‌کنند و معتقدند اگر اخبار مساعد سیاسی روانه بازارها شود سکه امامی تا محدوده ۳۷ میلیون تومانی امکان عقب‌نشینی دارد.

روز جمعه همزمان با بسته بودن بازارهای داخلی اونس جهانی طلا با افزایش نزدیک به ۲۸ دلاری به قیمت ۲۳۷۱ دلاری رسید. این موضوع در صورت بازگشایی بازارها در روز شنبه می‌تواند آرایش افزایشی به بازار طلا بدهد.

نقره در یک هفته ۳ هزار و ۳۰۰ تومان گران شد

گفتنی است اونس جهانی نقره با رشد اونس طلا در روند افزایشی قرار دارد و با رشد یک دلار و ۳۰ سنتی روی رقم ۲۸ دلار و ۶۴ سنتی در حال معامله است. هر گرم نقره ۹۹۹ روی رقم ۵۶ هزار و ۳۶۰ تومانی ایستاده است و رشد دو هزار و ۶۳۰ تومانی دارد. هر گرم نقره در بازار داخلی طی یک هفته اخیر سه هزار و ۳۰۰ تومان رشد داشته است.

قیمت سکه امامی روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت روی رقم ۴۱ میلیون و ۶۰۵ هزار تومانی بسته شد. قیمت سکه‌ بهار با رقم ۳۸ میلیون و ۳۹۵ هزار تومانی معامله شد.

همچنین قیمت نیم‌سکه با رقم ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی و قیمت ربع ‌سکه روی رقم ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی بسته شد. قیمت سکه گرمی روز پنجشنبه بدون تغییر و روی رقم ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی ایستاد.

حباب سکه افزایشی شد

قیمت طلا در آخرین روز هفته کاهش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش ۴۴ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۷۶۶ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش ۱۰ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۳۶۳ هزار تومان معامله شد.

حباب سکه روز پنجشنبه روند افزایشی داشت. حباب سکه امامی ۲۲۳ هزارتومان، سکه بهار ۴۹ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۹ هزار تومان، ربع ‌سکه ۱۰ هزار تومان و سکه گرمی پنج هزار تومان افزایش داشت.

217

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

حراج شمش چه تاثیری بر قیمت طلا گذاشته است؟

حراج شمش چه تاثیری بر قیمت طلا گذاشته است؟

بررسی آمارهای اعلامی توسط مرکز مبادله ارز و طلای ایران نشان می‌دهد که در آخرین حراج طلای انجام شده در ۱۸ اردیبهشت ماه امسال، ۳۱۹ کیلوگرم طلا به فروش رفته که بالاترین حجم طلای به فروش رفته در یک حراج در میان ۲۴ حراج انجام شده تا کنون است.

دیدگاهتان را بنویسید