تیتر خبرها
پیش بینی قیمت دلار ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ / دلار در کانال جدید کف‌سازی کرد؟

پیش بینی قیمت دلار ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ / دلار در کانال جدید کف‌سازی کرد؟

پیش بینی قیمت دلار ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ / دلار در کانال جدید کف‌سازی کرد؟

به گزارش خبرآنلاین، قیمت دلار روز شنبه افزایش محدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ تومانی داشت و در پله هفت و هشت در کف کریدور ششم معامله شد.

تجارت نیوز در گزارشی نوشت:معامله‌گران مدعی هستند بازار آزاد و معاملات دلار، داغ و فروشنده در بازار انگشت شمار است.

دلار به کریدور قبل برمی‌گردد؟

برخی معامله‌گران با توجه به اجرای سیاست فریز قیمت دلار توسط بانک مرکزی در سال جاری معتقدند دلار در روزهای انتهایی سال در کانال ۵۰ هزار تومانی بسته می‌شود. آنها می‌گویند سیاست‌گذار اجازه نمی‌دهد دلار در کریدور ششم، سال ۱۴۰۲ را به پایان برساند و اگر در منطقه فعلی مانده، قصد نوسانگیری از بازار ارز را دارد.

باید توجه داشت که روند صعودی قیمت در بازارهای جهانی در التهابات بازارهای داخلی بی‌تاثیر نبوده است. رشد طلای جهانی و بیت‌کوین اثر صعودی قیمت دلار را تقویت کرد و بازارها به شکل‌ شارپی‌تری در روند افزایشی قرار گرفتند.

سال سخت دلار در راه است؟

کارشناسان اقتصادی معتقدند در سال آینده فشار مالیاتی زیاد خواهد شد و سخت‌گیری‌های دولت افزایشی است. آنها می‌گویند برای دولت رونق اقتصادی و اشتغال اهمیت خاصی ندارد و همه اینها شرایط رکودی بدی برای بازارهای مالی همانند سال جاری به وجود خواهد آورد.

روز شنبه ۱۹ اسفند قیمت ارزهای مهم در بازار با روند افزایشی بازگشایی شد. قیمت درهم در اولین روز هفته با قیمت ۱۶ هزار و ۳۷۰ تومان بسته شد و افزایش ۵۰ تومانی داشت. علاوه بر آن، قیمت تتر با رشد ۴۰۰ تومانی روی رقم ۶۰ هزار و ۵۰۰ تومانی قرار گرفت. پوند انگلیس رشد ۷۰۰ تومانی داشت و با رقم ۷۷ هزار و ۷۹۰ تومان معامله شد. یورو با رش ۱۰۰۰۰ تومانی به کانال ۶۶ هزار تومانی راه یافت و به قیمت ۶۶ هزار و ۲۱۰ تومان رسید.

۲۱۷

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

قیمت طلا و سکه در چهارمین روز هفته با افزایش هزار تومانی قیمت دلار همراه شد و در روند صعودی قرار گرفت. افزایش بیشتر قطعات سکه در روز سه‌شنبه هشتم خرداد، نیم میلیون تومان بود. برخی معامله‌گران، افزایش خرید در بازار طلا بعد از بازگشایی بازارها را دلیل روند صعودی قیمت‌ها می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید