پیش بینی بورس سه شنبه یک اسفند ۱۴۰۲ / بازار سهام؛ سبز اما متزلزل!

پیش بینی بورس سه شنبه یک اسفند ۱۴۰۲ / بازار سهام؛ سبز اما متزلزل!

پیش بینی بورس سه شنبه یک اسفند ۱۴۰۲ / بازار سهام؛ سبز اما متزلزل!

به گزارش خبرآنلاین، در پایان معاملات روز میانی هفته، دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با رشد 0.32 درصدی، معادل 6 هزار و 575 واحد از ارتفاع این شاخص، در سطح دو میلیون و 71 هزار و 298 واحدی قرار گرفت.

تحارت نیوز در گزارشی نوشت :افزایش ارتفاع نماگر اصلی تالار شیشه‌ای در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم‌وزن، به‌عنوان نشان‌دهنده روند عمومی قیمت شرکت‌های کوچک و متوسط، عملکردی موازی را به ثبت رساند. شاخص هم‌وزن نیز با رشد 0.63 درصدی (معادل چهار هزار و 583 واحد)، تا پله 727 هزار واحدی افزایش یافت. شاخص‌ کل فرابورس نیز با رشد 0.58 درصدی، معادل 142 واحد از ارتفاع این شاخص، در سطح 24 هزار و 836 واحدی قرار گرفت.

معاملات بورس تهران در آیینه آمار و ارقام

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را در روز دوشنبه، چهار هزار و 18 میلیارد تومان نشان می‌داد. گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات روز میانی هفته را هم 6.6 میلیارد برگه سهم نشان می‌دهد.

همچنین بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز حکایت از خروج سرمایه آن‌ها به بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز دوشنبه بورس، خبر از خروج 105 میلیارد و 800 میلیون تومانی پول حقیقی به سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی می‌دهد.

پیش بینی بورس سه شنبه

مطابق انتظار، جو تعادلی بازار روز یکشنبه به جریان معاملات دوشنبه سرایت کرد. به نحوی که 537 نماد بورسی (معادل 72 درصد بازار) مثبت بود. با این وجود، بیش از نیمی از نمادهای مثبت بازار در محدوده صفر تا یک درصد مثبت قرار گرفتند. در ابتدای بازار، خریداران با انگیزه جریان معاملات را آغاز کردند اما ریتم خریداران به مرور افت کرد. گویا بازار به روند فعلی، اطمینان کافی را ندارد.

ارزش معاملات سهام، حق‌تقدم‌ها و صندوق‌های سهامی اما با قرارگیری در سطح چهار هزار و 21 میلیاردی، همچنان رقمی دلگرم‌کننده برای سهامداران به شمار نمی‌رود. با این وجود، روزنه‌های امید در بازار سهام باز شده است. پس از چهار روز متوالی منفی، تالار شیشه‌ای نشان داد دل و جرات جدا شدن از فضای منفی رکودی این روزهای اقتصادی را دارد.

آنچه می‌تواند در حال حاضر بازار را در روند تازه خود حمایت کند، دو تصمیم مهمی است که اختیار آن در دست اهالی ساختمان شیشه‌ای میرداماد و در راس آن‌ها رئیس بانک مرکزی است. ابتدا تصمیم در ارتباط با نرخ ارز نیما و کاهش فاصله چشمگیر آن با دلار آزاد و در گام بعدی به صدا درآوردن سوت پایان ماجرای گواهی سپرده خاص 30 درصدی، دو اقدامی است که تاثیر مثبتی بر بازار سرمایه خواهد گذاشت.

از این رو در راستای پیش بینی بورس سه شنبه، کارشناسان انتظار دارند جو تعادلی حاکم بر معاملات ادامه یابد. در صورتی که سیگنال مثبتی از سمت بانک مرکزی به بورس تهران مخابره شود، پایدار شدن روند تازه بازار، دور از انتظار نیست.

217

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا و سکه امروز در بازار تهران تغییر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید