تیتر خبرها
پیش‌بینی قیمت دلار ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳/ روند کاهشی قیمت دلار همچنان ادامه دارد؟

پیش‌بینی قیمت دلار ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳/ روند کاهشی قیمت دلار همچنان ادامه دارد؟

پیش‌بینی قیمت دلار ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳/ روند کاهشی قیمت دلار همچنان ادامه دارد؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این اسکناس در بیشتر روزهای یک هفته اخیر کاهشی بوده و در نهایت بیش از ۲۰۰۰ تومان افت قیمت داشت. تحلیلگران اقتصادی کف قیمت دلار را برای هفته دوم اردیبهشت کانال دوم از کریدور ششم عنوان می‌کنند.

تجارت‌نیوز در گزارشی نوشت: قیمت دلار در هفته اول اردیبهشت متاثر از کاهش ریسک‌های سیستماتیک و آرامش سیاسی با بازدهی منفی و کاهش ۲۴۵۰ تومانی بسته شد. اسکناس دلار در حالی افزایش‌های شارپی فروردین را پشت‌سر گذاشته که در کریدور ششم جا خوش کرده و منطقه قیمتی دلار محدوده مذکور است که قیمت در آن تثبیت شده است.

افت پلکانی دلار ادامه دارد

تحلیلگران بازارهای مالی به تحرکات قیمت تتر اشاره می‌کنند و می‌گویند، تتر نتوانست بالای ۶۵ هزار و ۸۰۰ تومان تثبیت شود و می‌تواند در شرایط بسیار مساعد سیاسی تا منطقه ۶۳ هزار و ۲۰۰ تومان تحرکات کاهشی داشته باشد و در شرایط خوش‌بینانه برای تتر می‌توان محدوده ۶۲ هزار و ۳۰۰ تومانی را در نظر گرفت.

برخی کارشناسان اقتصادی با اشاره به جو مثبت بازار و سرکوب قیمت دلار توسط سیاست‌گذار، براساس تجربه سال‌های گذشته می‌گویند: هر گاه قیمت دلار به سقف رسید تا ۳۰ درصد افت و اصلاح قیمتی را تجربه خواهد کرد. آنها معتقدند قیمت دلار اکنون در روند اصلاح قرار دارد و طی هفته‌های آتی با افت پلکانی به پله‌های پایینی کریدور ششم برمی‌گردد؛ اما در نهایت این کاهش‌ها منجر به برگشت دلار به کریدور ۵۰ هزار تومانی نمی‌شود.

بازگشت تتر به کانال ۶۳ هزار تومان

قیمت درهم روز پنج‌شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳، کاهش ۱۴۰ تومانی داشت و با رقم ۱۷ هزار و ۱۲۰ تومان بسته شد. تتر با کاهش ۳۰۰ تومانی با رقم ۶۳ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد.

قیمت پوند انگلیس با کاهش ۳۰۰ تومانی روی رقم ۷۹ هزار و ۳۵۰ تومانی ایستاد. یورو نیز روز پنجشنبه با ۵۰۰ تومان کاهش در کف کانال ۶۸ هزار تومانی بسته شد.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار در آخرین روز معاملاتی هفته برخلاف روزهای گذشته تغییر قیمت نداشت. اسکناس دلار با رقم ۴۴ هزار و ۳۸ تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۱ هزار و ۱۱۸ تومان عرضه شد.

۲۲۳۲۲۵

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

حراج شمش چه تاثیری بر قیمت طلا گذاشته است؟

حراج شمش چه تاثیری بر قیمت طلا گذاشته است؟

بررسی آمارهای اعلامی توسط مرکز مبادله ارز و طلای ایران نشان می‌دهد که در آخرین حراج طلای انجام شده در ۱۸ اردیبهشت ماه امسال، ۳۱۹ کیلوگرم طلا به فروش رفته که بالاترین حجم طلای به فروش رفته در یک حراج در میان ۲۴ حراج انجام شده تا کنون است.

دیدگاهتان را بنویسید