پیش‌بینی جدید کیهان از قیمت دلار در روزهای آینده/ چرا دلار گران می‌شود؟

پیش‌بینی جدید کیهان از قیمت دلار در روزهای آینده/ چرا دلار گران می‌شود؟

پیش‌بینی جدید کیهان از قیمت دلار در روزهای آینده/ چرا دلار گران می‌شود؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مسعود دانشمند، فعال اقتصادی درخصوص افزایش فشار تقاضا بر بازار ارز در آخرین ماه سال و اثرات این روند روی نرخ ارز اظهار کرد: یکی از مؤلفه‌های اثرگذار بر نرخ ارز در آخرین ماه‌های سال بخصوص اسفندماه افزایش تقاضا برای ارز است چرا که بازار نسبت به ماه‌های قبل با فشار تقاضای بیشتری مواجه می‌شود بنابراین بخشی از این روند موقتی بنا به مسائل مرتبط با زمان منتهی به ایام نوروز است.

کیهان در گزارشی نوشت: وی در این باره تصریح کرد: بخشی از افزایش تقاضای اسفند مرتبط با سفرهای خارجی یا افزایش سفارش‌های مواد اولیه مورد نیاز بنگاه اقتصادی برای سال آینده است، اما به طور کل اصولا همواره تقاضای دلار و ارز در اسفندماه دو و نیم برابر سایر ماه‌های سال است.

عضو اتاق بازرگانی و فعال اقتصادی یادآور شد: وقتی بازار ارز با تقاضای بیش از حد نرمال روبه‌رو شود، به صورت موقتی تا بازگشت به روال قبلی مثلا ماه‌های قبل از اسفند و کاهش تقاضا، با شیب مشخصی روند افزایش را خواهد داشت، اما این روند آنی است و ناشی از فشار تقاضا بر بازار ارز، لذا نمی‌توان به مسائلی مثل نرخ جهانی ارز یا تورم نسبت داد چرا که بر اثر عوامل موقتی ایجاد شده است.

دانشمند در گفت‌وگو با ایبنا افزود: با توجه به کاهش قابل توجه نرخ رشد نقدینگی و تورم نسبت به ابتدای سال و همین‌طور تقویت منابع ارزی بانک مرکزی از طریق آزادسازی دارایی‌های خارجی و از همه مهم‌تر استمرار حضور فعالانه بازارساز در بازار، ثبات کنونی نرخ ارز ادامه خواهد داشت.

۲۲۳۲۲۵

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

«مشکلاتی که در زمینه تولید و عرضه تایرهای سواری در کشور وجود دارد مربوط به رینگ‌های ۱۳ و ۱۴ است که تقاضا نسبت به سایر رینگ‌ها برای آن‌ها بیشتر است.»

دیدگاهتان را بنویسید