تیتر خبرها
هیجانات بازار ارز در حال تخلیه شدن است؟

هیجانات بازار ارز در حال تخلیه شدن است؟

هیجانات بازار ارز در حال تخلیه شدن است؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رفتار بازار ارز در روزهای اخیر یک رفتار هیجانی بوده است. با تشدید ریسک‌های سیاسی ناشی از درگیری‌های منطقه‌ای، انتظارات تورمی افراد جامعه افزایشی شد. فعالان کف بازار نیز ضمن همراهی با این انتظارات اقدام به نرخ‌دهی در سطوح قیمتی بالاتر کردند. این روند افزایشی به گونه‌ای بود که قیمت هر برگ دلار آزاد از روز سیزدهم فروردین تا دیروز حدود ۵.۳ درصد رشد را تجربه کرد. کارشناسان ضمن اشاره به شرایط این‌چنینی در گذشته معتقدند که هیجانات بازار در روزهای گذشته به بالاترین میزان خود رسیده در نتیجه هر لحظه امکان تخلیه این هیجانات و افت نرخ در بازار وجود دارد. به عقیده این افراد معاملات ارزی غیررسمی در حجم اندکی صورت می‌پذیرد در نتیجه نرخ‌های حال حاضر از پشتوانه معاملاتی برخوردار نیستند. روز گذشته نیز نشانه‌هایی از شروع فرآیند تخلیه هیجانات در بازار نمایان شد.

دنیای اقتصاد نوشت: دیروز یکشنبه ۱۹ فروردین ماه نرخ دلار آزاد در معاملات بازار تهران ۲ روند متفاوت را تجربه کرد. هر برگ از این اسکناس آمریکایی در عصر روز شنبه فعالیت خود را در رقم ۶۴ هزار و ۷۵۰ تومان پایان بخشید. در صبح روز گذشته نرخ این ارز با تداوم بخشیدن به روند افزایشی خود وارد کانال ۶۵ هزار تومانی شد و تا میانه‌های این کانال صعود کرد به‌صورتی که برخی فعالان کف بازار از رقم ۶۵ هزار و ۵۰۰ تومان برای فروش این ارز سخن به میان می‌آوردند. اما با عبور بازار از ساعات میانی خود نرخ دلار یک روند کاهشی جدید را شروع کرد و به کانال پایین‌تر بازگشت. در نهایت نیز با حدود ۷۰۰ تومان کاهش نسبت به نرخ روز شنبه در رقم ۶۴ هزار و ۵۰ تومان به فعالیت روزانه خود پایان بخشید. گفتنی است که این روند کاهشی در معاملات فردایی عصر روز گذشته دلار ادامه داشت.

معامله‌گران بازار سکه و طلا شاهد اصلاح روند افزایشی روزهای اخیرند. همزمان با رشد بهای جهانی طلا و همچنین قیمت دلار آزاد، قطعات مختلف سکه طلا در بازار روزهای اخیر دچار افزایش قیمت‌های قابل توجه شد. اما به‌نظر می‌رسد روند این بازار به کلی تغییر کرده و نرخ‌ها در حال اصلاح‌ هستند. هر قطعه سکه طلا طرح جدید در عصر روز گذشته با حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کاهش نسبت به نرخ روز شنبه در رقم ۴۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش رسید. نیم و ربع سکه نیز هریک با افت قیمت یک میلیون تومانی در ارقام ۲۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و ۱۶میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شدند.

۲۲۰

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

چرا چشم مردم به دیدن ۵۰ فروند هواپیمایی که دولت رئیسی می‌گوید وارد کشور کرده، روشن نمی‌شود؟

چرا چشم مردم به دیدن ۵۰ فروند هواپیمایی که دولت رئیسی می‌گوید وارد کشور کرده، روشن نمی‌شود؟

به گفته رییس سازمان هواپیمایی کشوری در حال حاضر ۱۸۰ فروند هواپیمای عملیاتی در ایران وجود دارد؛ در حالی که خود او پیش از این گفته بود که با توجه به جمعیت فعلی کشور نیاز به ۵۵۰ فروند هواپیما داریم.

دیدگاهتان را بنویسید