معاملات مشکوک در NFT مون‌بردز قبل از اعلام قرارداد جدید آن

معاملات مشکوک در NFT مون‌بردز قبل از اعلام قرارداد جدید آن

معاملات مشکوک در NFT مون‌بردز قبل از اعلام قرارداد جدید آن

در رویدادی غافلگیرکننده در بازار توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، مجموعه NFT مون‌بردز قبل از اعلام خبر خرید حقوق معنوی این مجموعه توسط یوگا لبز، شاهد افزایش قابل توجه قیمت و حجم معاملات خود بود. این افزایش ناگهانی باعث برانگیخته شدن گمانه‌زنی‌هایی در مورد احتمال وجود فعالیت‌های مشکوک در فضای NFT شده است.

بر اساس داده‌های به دست آمده از پلتفرم تحلیل بلاکچین، CryptoSlam، الگویی غیرمعمول در فعالیت‌های معاملاتیNFTهای مون‌بردز مشاهده شد.

قبل از تاریخ 13 فوریه، حجم فروش روزانه این مجموعه به استثنای یک روز در 4 فوریه که حدود 141 هزار دلار بود، حجم فروش روزانه به طور مداوم زیر سطح 100 هزار دلار قرار داشت. با این حال، در تاریخ 14 فوریه، حجم معاملات به طور ناگهانی پنج برابر شد و به حدود 460 هزار دلار رسید. در سمت دیگر تعداد تراکنش‌ها نیز تقریباً چهار برابر شد.

تحرکات قیمت همراه با روندهای حجم معاملات

به گزارش تجارت‌نیوز،یک الگوی مشابه در کف قیمت پروژه، که کمترین قیمت فهرست شده در مجموعه را نشان می‌دهد، دیده شده است. عصر دوشنبه قبل از اعلام خبر، قیمت کف در حدود 2,680 دلار بود. این قیمت از چهارشنبه شروع به افزایش کرد و به پنج هزار دلار رسید و پس از اعلام خبر در روز جمعه، به طور مختصر به بیش از شش هزار دلار اتریوم افزایش یافت.

افزایش غیرمنتظره در فعالیت‌های معاملاتی قبل از اعلام خبر، به گمانه‌زنی‌هایی در مورد احتمال وجود معاملات داخلی و فعالیت‌های مشکوک منجر شد. اعضای جامعه NFT و تأثیرگذاران نیز به سرعت به احتمال وجود فعالیت مشکوک اشاره کردند.

این حادثه، همزمان رخداد سال گذشته، ناتانیل چستین، رئیس سابق NFT در OpenSea را یادآوری می‌کند. در این رخداد، این فرد به جرم کلاهبرداری و پولشویی دستگیر شد. چستین متهم به استفاده از اطلاعات محرمانه برای سود شخصی از طریق معاملهNFTهایی بود که قرار بود در صفحه اصلی OpenSea نمایش داده شوند.

در پایان، افزایش غیرمنتظره در فعالیت‌های معاملاتی مون‌بردز قبل از اعلام خبر خرید آن توسط یوگا لبز، سایه‌ای از تردید را بر شفافیت و عدالت بازار NFT انداخته است. این رویداد، نیاز به رهنمودهای واضح‌تر و اجرای قوانین برای جلوگیری از معاملات داخلی و حفظ اعتماد در بازار در حال رشد NFT را تأیید می‌کند.

220

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

«مشکلاتی که در زمینه تولید و عرضه تایرهای سواری در کشور وجود دارد مربوط به رینگ‌های ۱۳ و ۱۴ است که تقاضا نسبت به سایر رینگ‌ها برای آن‌ها بیشتر است.»

دیدگاهتان را بنویسید