معاملات سرپایی مسکن در منطقه ۲۲ تهران!

معاملات سرپایی مسکن در منطقه ۲۲ تهران!

معاملات سرپایی مسکن در منطقه ۲۲ تهران!

به گزارش خبرآنلاین ؛داود بیگی‌نژاد در گفت‌وگویی درباره تکالیف شده برای سایت‌ها و پلت‌فرم‌های اینترنتی برای قانون جدید ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره اظهار داشت: سایت‌ها و پلت‌فرم‌های خرید و فروش مسکن باعث بدنامی مشاوران املاک شده‌اند و هر تخلفی که در این سایت‌ها رخ می‌دهد مردم به پای مشاوران املاک می‌نویسند درحالی که عده‌ای در این فضا در حال فعالیت هستند که از مشاوران املاک نیستند و مجوز فعالیت ندارند.

ایلنا در خبری نوشت:وی ادامه داد:‌ پیشنهاد و درخواست ما این بوده که سایت‌های اینترنتی فعال در این حوزه به نحوی فعالیت کنند که تنها دو طیف مشاوران املاک مجاز یا مالکان ملک بتوانند وارد این سایت‌ها شوند و فعالیت کنند و امکان درج آگهی را داشته باشند.

نایب رییس مشاوران املاک استان تهران با بیان اینکه با این اقدام تنها افرادی که قابلیت پیگیری و مسئولیتی در قبال انتشار آن آگهی را دارند می‌توانند در این سایت نسبت به درج آگهی‌ها اقدام کنند، گفت: در این صورت از انتشار آگهی‌های فیک و جعلی گرفته می‌شود. همچنین اگر تخلفی هم صورت بگیرد در این شرایط امکان پیگیری وجود دارد چراکه مشاور املاک یا مالک که آگهی را منتشر کرده در دسترس و شناسایی شده هستند و امکان پیگیری‌ها و برخوردهای لازم وجود دارد.

بیگی‌نژاد افزود:‌ همواره مشاوران املاک متهم به قیمت سازی‌ها در بازار مسکن از طریق انتشار آگهی‌های جعلی می‌شوند که در این صورت می‌توان بررسی کرد که واقعا مشاوران املاک مجاز تاثیری در قیمت‌های بازار مسکن دارند؟ از سوی دیگر می‌توان اقدامات افراد غیرمجاز در بازار مسکن را محدود کرد.

وی تاکید کرد: سیاست‌گذاران و متولیان دولتی بازار مسکن باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند و این ابزاری برای کنترل بازار مسکن هم محسوب می‌شود.

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران گفت: امروز شاهد معاملات سرپایی در بازار مسکن هستیم بطوریکه افرادی بدون داشتن هیچ مجوزی و حتی بدون داشتن مکان فیزیکی بر روی چهارپایه‌ای در منطقه ۲۲ تهران معاملات مسکن را انجام می‌دهند. جالب اینکه این معاملات در هیچ اسنادی ثبت نمی‌شوند و بر روی یک کاغذ به آن اعتبار حقوقی هم می‌دهند.

وی ادامه داد: ‌ماهیت این افراد دلال مسکن است و هیچ مجوزی برای کار در مشاوران املاک ندارند.

۲۱۷

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

قیمت خانه در زنجان / برای خرید آپارتمان ۱۰۰ متری در زنجان چقدر باید هزینه کرد؟

قیمت خانه در زنجان / برای خرید آپارتمان ۱۰۰ متری در زنجان چقدر باید هزینه کرد؟

بررسی‌های میدانی از بازار مسکن شهر زنجان، بیانگر آن است که با بودجه حدود 1.5 میلیارد تومان می‌توان در این شهر آپارتمانی کوچک‌متراژ خریداری کرد. همچنین داشتن بودجه‌ای با کف حدودی 2.5 میلیارد تومان، این امکان را فراهم می‌کند تا متقاضیان، واحدی با متراژ بالاتر از 90 متر خریداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید