تیتر خبرها
ماجرای جریمه مشاوران املاک چیست؟

ماجرای جریمه مشاوران املاک چیست؟

ماجرای جریمه مشاوران املاک چیست؟

به گزارش خبرآنلاین ؛در حالی که به آستانه فصل نقل و انتقالات مسکن نزدیک می شویم و در این ایام بسیاری از مستاجران همچنان از روند فعالیت مشاوران املاک ناراحت هستند و بسیاری از آنها از افزایش قیمت های که مشاوران املاک در مناطق می دهند گلایه مند هستند این در حالی است که امسال در قانون ساماندهی بازار زمین و مسکن و اجاره برای این مشاوران املاک جریمه های سنگینی در نظر گرفته شده است. همچنین رتبه‌بندی مشاوران املاک بر اساس میزان رضایتمندی مشتریان در دستور کار قرار گرفته است.

باشگاه خبرنگاران جوان در خبری نوشت:در همین رابطه فرشید ایلاتی کارشناس سیاست گذاری مسکن با بیان اینکه قانون ساماندهی بازار زمین و مسکن برای مشاوران املاک و تشدید نظارت بر فعالیت آنها طرح های بسیار خوبی در دستورکار دارد گفت: در ثبت قرارداد اجاره‌بها مسکن پیش‌بینی شده که الزامات و سقف‌های تعیین شده توسط دولت رعایت شود.

وی ادامه داد: در صورتی که یک مشاور املاک قراردادی را خارج از سقف‌های تعیین شده به اصرار مالک یا هر دلیل دیگری تنظیم کند، مالک و مشاور املاک هر دو جریمه می شوند.

ایلاتی با بیان اینکه طبق قانون ساماندهی بازار زمین و مسکن مستاجر تا ۵ سال امکان اعاده دادرسی دارد و به ازای مبلغ غیرقانونی دریافت شده از مستاجر به قیمت روز از مالک دریافت می‌شود گفت: طبق این قانون مالک تا ۱۰ برابر مبلغ اضافه دریافت شده، جریمه خواهد شد.

این کارشناس سیاست گذاری مسکن گفت: در صورت تخلف، مشاور املاک بار اول تذکر می‌گیرد، بار دوم ۶ماه پروانه کسب مشاور تعلیق می‌شود ، برای سومین بار، مجوز کسب یک سال تعلیق می‌شود و مرتبه چهارم مجوز کسب مشاور املاک لغو خواهد شد.

براساس این گزارش روز گذشته در جلسه شورای عالی مسکن مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: ساماندهی و مدیریت سکوهای انتشار آگهی املاک مسکونی، تشکیل دبیرخانه کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات در ۳۱ استان، راه اندازی گشت مشترک ساماندهی مشاورین املاک و بازرسی از ۱۱۰ هزار مشاور املاک از مهم ترین اقداماتی است که در طی یک سال گذشته انجام شده است.

۲۱۷

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

زاکانی باز هم به دولت روحانی حمله کرد/سئوال دانش جعفری از زاکانی:پول افطاری‌هایی که دادید از کجا آمد؟

زاکانی باز هم به دولت روحانی حمله کرد/سئوال دانش جعفری از زاکانی:پول افطاری‌هایی که دادید از کجا آمد؟

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: مشکل ۴۱ درصد خانوارها در مسکن را با کمک مردم می‌توان حل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید