لیست عوامل ایست دلار

لیست عوامل ایست دلار

لیست عوامل ایست دلار

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،فعالیت مجدد بانک ملی در عراق، فروکش‌کردن موج نخست انتظارات تورمی نسبت به انتخابات سال آینده آمریکا در کنار سیگنال‌های مقامات وزارت خارجه مبنی بر آمادگی ایران برای مذاکره را می‌توان از جمله این دلایل دانست. باید خاطرنشان کرد که در سال‌های اخیر نیز در روزهای پایانی اسفند نرخ دلار کم نوسان به کار خود ادامه داده و شروع روندهای افزایشی احتمالی در سال جدیدخواهد بود.

دنیای اقتصاد نوشت: نوسان نرخ ارز محدود شد. در روزهای ابتدایی هفته جاری روند کاهشی جدیدی در بازار ارز ایجاد شد که در راستای آن ارزهای شاخص بازار نظیر دلار، یورو و پوند افت نرخ‌های چشمگیری را تجربه کردند. اما این در حالی است که در هفته‌های پیشین رشد سطح تقاضا سبب شده بود تا همین نرخ‌های مذکور در قله‌های قیمتی خود معامله شوند. تایید حضور دونالد ترامپ، در انتخابات سال آینده آمریکا با افزایش احتمال وضع تحریم‌های اقتصادی جدید بر اقتصاد ایران انتظارات تورمی فعالان بازار را افزایش داد. از سوی دیگر فعالیت مجدد بانک ملی در عراق نیز عامل مثبتی برای بازار ارز محسوب می‌شود. اما بررسی‌ها حاکی از آن است که بازار از این عوامل گذر کرده و ثبات نسبی نرخ نیز به‌واسطه عبور بازار از این شرایط است. در این میان سخنگوی وزارت امور خارجه کشور نیز در روزهای اخیر از آمادگی ایران جهت بازگشت به میز مذاکره خبر داد. در مجموع می‌توان گفت در صورت عدم انتشار خبر منفی جدید احتمال تداوم ثبات بازار تا روزهای پایانی سال وجود دارد.

ناهماهنگی دلار و بازار
در حالی که در بازار روز دوشنبه نرخ دلار از حرکت ایستاده و عمده نرخ‌های بازار آزاد دچار افزایش شدند، روز گذشته دلار افزایشی و نرخ دیگر ارزها کاهشی بود. هر برگ اسکناس دلار آزاد در صبح روز گذشته فعالیت خود را با ۵۰ تومان رشد نسبت به نرخ روز پیشین در رقم ۵۹ هزار و ۵۵۰ تومان آغاز کرد. تا ساعات پایانی بازار نرخ این ارز نوسان ۱۵۰ تومانی دیگری را نیز تجربه کرد تا در نهایت با رشد ۲۰۰تومانی در رقم ۵۹ هزار و ۷۰۰ تومان به فعالیت روزانه خود پایان دهد. اما برخلاف بازار دلار، یورو در روز گذشته با ۲۳۰ تومان کاهش در رقم ۶۵ هزار و ۲۷۰ تومان به فروش رسید. پوند نیز با ۵۰۰ تومان افت به سطح قیمتی ۷۶ هزار و ۴۰۰تومان رسید. روند نرخ قطعات مختلف خانواده سکه نیز در روز گذشته افزایشی بود. نیم و ربع سکه هر یک با رشد قیمتی ۲۰۰ هزار تومانی در ارقام ۲۱ میلیون و ۱۳ میلیون و ۵۰۰هزار تومان معامله شدند. همچنین سکه طلای طرح جدید با رشد ۵۰ هزار تومانی به رقم ۳۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید.

۲۲۰

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا و سکه امروز در بازار تهران تغییر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید