تیتر خبرها
قیمت نقره ۱۹ درصد گران شد/ رشد تقاضای نقره در سایه جهش قیمت طلا

قیمت نقره ۱۹ درصد گران شد/ رشد تقاضای نقره در سایه جهش قیمت طلا

قیمت نقره ۱۹ درصد گران شد/ رشد تقاضای نقره در سایه جهش قیمت طلا

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،قیمت نقره، فلزی که بعد از طلا تقاضای بالایی دارد، بعد از تعطیلات نوروز با افزایش قیمت همراه شده است. هر گرم نقره ۹۹۹ از قیمت ۴۹ هزار و ۲۸۰ تومان در روز ۱۱ فروردین به رقم ۵۵ هزار و ۳۴۰ تومان در روز ۱۵ فروردین رسید. این مقدار رشد در بازاری با نوسانات آرام، افزایش قابل توجهی محسوب می‌شود.

گفتنی است همزمان با رشد انس جهانی طلا و صعود به منطقه ۲۳۰۰ دلاری، انس جهانی نقره نیز از ۲۴ دلار به رقم ۲۷ دلار رسید.

با توجه به اینکه نقره نیز مانند طلا کالای امن محسوب می‌شود، عوامل موثر بر قیمت طلا بر قیمت نقره نیز تاثیرگذار هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز،از منظر بازارهای جهانی، سیاست‌های پولی فدرال رزرو بر قیمت انس جهانی نقره اثرگذار است. در بازار داخلی نیز نوسانات قیمت دلار و طلا، اطلاعات و داده‌های اقتصادی نظیر نرخ بیکاری، دستمزد، نرخ تولید و آمار رشد ناخالص داخلی و همچنین تورم، بر قیمت نقره تاثیر می‌گذارد.

اختلاف قیمت زیاد طلا با نقره طی سال‌های گذشته این فلز را جایگزین طلا کرده است. به اذعان نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، افزایش قیمت طلا بازار خرید و فروش نقره را کمی داغ کرده است. بذرافشان پیشتر در این خصوص به تجارت‌نیوز گفته است: «طی سال‌های گذشته در حوزه نقره مقداری ضعیف بودیم اما با توجه به افزایش قیمت طلا، حدود پنج سال است که شرایط خرید نقره کمی بهتر شده است.»

شنیده‌ها حاکی از این است که به دلیل افزایش قیمت طلا و کاهش قدرت خرید، مردم به‌ویژه عروس و دامادها به جای طلا نقره می‌خرند؛ به همین دلیل تا حدودی بازار نقره از کاهش تقاضا و رکود قبلی خارج شده است.

گفتنی است، قیمت هر گرم نقره ۹۹۹ در آخرین معامله نقدی روز سه‌شنبه ۲۱ فروردین با رقم ۵۷ هزار و ۹۸۰ تومان معامله شد. این در حالی است که هر گرم نقره در آخرین روز معاملاتی سال گذشته با قیمت ۴۸ هزار و ۶۰۰ تومان بسته شده بود. قیمت نقره در سال جدید ۱۹.۳۰ درصد رشد و افزایش قیمتی بالغ بر ۹ هزار و ۳۸۰ تومان داشته است.

همچنین قیمت نقره با قیمت روز و اجرت، همانند طلا محاسبه می‌شود و مانند طلا اجرت ساخت دارد اما ارزش افزوده ندارد.

۲۲۰

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

کارگران هنوز منتظر این افزایش در حقوق خود هستند

کارگران هنوز منتظر این افزایش در حقوق خود هستند

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری کشور با اشاره به عدم‌افزایش حق مسکن گفت: تورم حاکم بر اقلام خوراکی و مسکن باعث شده است سفره کارگران هر روز کوچک‌تر شود. 

دیدگاهتان را بنویسید