تیتر خبرها
قیمت طلا رکورد زد/ قیمت جدید طلا ۲۰ فروردین ۱۴۰۲

قیمت طلا رکورد زد/ قیمت جدید طلا ۲۰ فروردین ۱۴۰۲

قیمت طلا رکورد زد/ قیمت جدید طلا ۲۰ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، قیمت طلا در بازار جهانی با افزایش ۰.۵ درصدی، رکورد جدیدی را ثبت کرد و به ۲ هزار و ۳۴۲ دلار رسید.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که طی یک هفته گذشته اونس طلا ۲.۸ درصد و یک ماه گذشته ۷.۵ درصد گران شده است. این یعنی طلا در طول یک هفته گذشته افزایش ۶۴ دلاری و یک ماه گذشته ۱۶۵ دلاری را تجربه کرده است.

نوسانات اونس طلا در روز جاری

قیمت طلا رکورد زد/ قیمت جدید طلا ۲۰ فروردین ۱۴۰۲

براساس گزارش رویترز، با وجود آرام شدن تنش‌های ژئوپلوتیکی بین رژیم صهیونیستی و حماس و کاهش احتمال پایین آمدن نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در ماه ژوئن، طلا به روند صعودی خود به خاطر خرید بالای بانک‌های مرکزی دنیا ادامه می‌دهد.

قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۷۱ درصدی به ۲۳۶۲ دلار رسیده است.

طبق گزارش یکی از مقامات چین، بانک مرکزی این کشور برای هفدهمین ماه پیاپی به ذخایر طلای خود در ماه مارس افزوده است. ذخایر طلای بانک مرکزی چین ۷۲.۷۴ میلیون اونس تروا طی یک ماه گذشته افزایش داشته است. ‌
در این بین بازارها انتظار دارند خرید بالای طلا توسط بانک‌های مرکزی سراسر دنیا طی سال جاری میلادی قیمت آن را همچنان افزایش دهد.

طبق گزارش شورای جهانی طلا تقاضا برای این فلز گرانبها از سوی بانک‌های مرکزی در ۲۰۲۳ به ۱۰۳۷.۴ تن رسیده بود که تا رکورد ۱۰۸۱.۹ تن ثبت شده در ۲۰۲۲ فاصله داشت.
گزارش این شورا نشان می‌دهد خرید طلا توسط بانک‌های مرکزی ۱۹ تن در فوریه افزایش داشته و نهمین افزایش پیاپی ماهانه را ثبت کرده است.
در حال حاضر سرمایه‌گذاران منتظر اطلاعات مربوط به شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا هستند که قرار است در این هفته منتشر شود. انتشار گزارش بهتر از حد انتظار اشتغال در آمریکا احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو این کشور در ماه ژوئن را از ۶۲ درصد تا ۴۸ درصد پایین آورده است.

۲۲۳۲۲۵

حتما بخوانید : موبایل گران شد

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه جهشی شد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه جهشی شد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز در بازار تهران تغییر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید