تیتر خبرها
قیمت طلا دوباره اوج گرفت/ قیمت جدید طلا ۲۲ فروردین ۱۴۰۳

قیمت طلا دوباره اوج گرفت/ قیمت جدید طلا ۲۲ فروردین ۱۴۰۳

قیمت طلا دوباره اوج گرفت/ قیمت جدید طلا ۲۲ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، قیمت طلا در بازار جهانی همچنان در مسیر صعودی قرار دارد. آن‌طور که گزارش‌ها نشان می‌دهد، اونس طلا در بازار جهانی افزایش ۴ دلاری را تجربه کرده و به قیمت ۲ هزار و ۳۴۳ دلار رسیده است. این یعنی طلا با رشد ۰.۲ درصدی روبه‌رو شده است.

بنا به این گزارش، عملکرد بازار در طول یک هفته گذشته، افزایش ۶۴ دلاری و در طول یک ماه گذشته ۱۶۳ دلاری قیمت طلا را نشان می‌دهد.

قیمت اونس طلا در طول ۶ ماه گذشته نیز ۴۸۰ دلار و به عبارتی، ۲۵.۸ درصد گران شده است.

براساس گزارش رویترز، قیمت طلا در شرایطی افزایش یافته و به رکورد روز گذشته نزدیک شده که بانک‌های مرکزی دنیا همچنان به خرید بالای این فلز گرانبها ادامه می‌دهند و سرمایه‌گذاران منتظر جزییات اجلاس سیاست‌گذاری فدرال رزرو آمریکا و اطلاعات جدید در مورد نرخ تورم در این کشور هستند.

جزئیات اجلاس ماه مارس فدرال رزرو و اطلاعات شاخص قیمت مصرف‌کننده در این کشور قرار است در روز چهارشنبه منتشر شود. فدرال رزرو نرخ بهره را بین ۵.۲۵ تا ۵.۵۰ درصد ثابت نگه داشته، اما سیاستگذاران همچنان انتظار دارند نرخ بهره تا پایان سال جاری میلادی، ۰.۷۵ درصد پایین بیاید.

نرخ بالای بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

از طرف دیگر افزایش سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا در این هفته خبر خوبی برای طلا بوده که می‌تواند در میان مدت از آن حمایت کند.

۲۲۳۲۲۵

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه جهشی شد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه جهشی شد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز در بازار تهران تغییر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید