تیتر خبرها
قیمت جدید دام زنده اعلام شد/ قیمت واقعی گوشت چقدر است؟

قیمت جدید دام زنده اعلام شد/ قیمت واقعی گوشت چقدر است؟

قیمت جدید دام زنده اعلام شد/ قیمت واقعی گوشت چقدر است؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، افشین صدردادرس مدیرعامل اتحادیه دام سبک، به موضوع وضعیت تولید گوشت قرمز و راهکارهای افزایش جمعیت دامی و کنترل قیمت گوشت در بازار پرداخت.

صدردادرس عنوان کرد: قیمت کنونی هرکیلو دام زنده سبک در میادین ۲۶۰ هزارتومان است که براین اساس نرخ منطقی هرکیلو گوشت درب کشتارگاه ۵۷۰ هزارتومان است.

وی افزود: علی رغم بارش های مناسب هفته های اخیر، اما میزان بارش نسبت به مدت مشابه سال قبل کمبود داریم که بنابر اعلام سازمان هواشناسی نسبت به مدت مشابه سال قبل کمبود داریم که انتظار می رود تا پایان اردیبهشت، کمبود بارش ها جبران شود.

صدردادرس گفت: با استمرار شرایط مساعد بارش، وضعیت مراتع مطلوب خواهد بود. حال لازمه دستیابی به تولید پایدار، بازار مناسب گوشت است. با توجه به کاهش قدرت خانوار، دولت باید از محل یارانه ای که به مردم می دهد، کمک کند.

صدردادرس تصریح گرد: هنوز مرکز آمار در خصوص تعداد زایش ها گزارشی اعلام نکرده است و در این خصوص نمی توان برآوردی داشت.

وی ادامه داد: سال گذشته در فصل بهار تولید دام مناسب بود، اما در پایان فصل تابستان جمعیت دامی بدلیل عرضه زودتر از موقع به بازار کاهش یافت که امیدواریم مسئولان و سیاست گذاران متوجه خطاهای سال گذشته باشند.

صدردادرس گفت: اگر گوشت داخل جزء سبدکالابرگ قرار بگیرد، این موضوع به ۹ دهک یارانه بگیر کمک می کند. مرکز آمار سال گذشته در اسفند متوسط قیمت گوشت را ۵۵۰ هزارتومان اعلام کرد که حداقل یارانه ۳۰۰ هزارتومان است که براین اساس افراد ۲۵۰ هزارتومان برای خرید هرکیلو گوشت داخل باید پرداخت کنند، درحالیکه قیمت هرکیلو گوشت گرم گوسفندی وارداتی ۳۷۰ هزارتومان است‌.

وی عنوان کرد: با توزیع گوشت داخل در سبدکالابرگ، تقاضا برای خرید افزایش می یابد که براین اساس بازار داخل رونق می گیرد.

۲۲۳۲۲۵

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه جهشی شد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه جهشی شد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز در بازار تهران تغییر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید