طلا و سکه باز هم گران شد/ پیش‌بینی رییس اتحادیه از قیمت‌ها در بازار

طلا و سکه باز هم گران شد/ پیش‌بینی رییس اتحادیه از قیمت‌ها در بازار

طلا و سکه باز هم گران شد/ پیش‌بینی رییس اتحادیه از قیمت‌ها در بازار

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، قیمت سکه دیروز در بازار تهران وارد کانال جدید قیمتی شد. هر قطعه سکه امامی طی ۲۴ ساعت گذشته رشد ۴۰۲ هزار تومانی را تجربه کرد و در بازار به قیمت ۳۳ میلیون و ۳۰۶ هزار تومان رسید. هر گرم طلای ۱۸عیار هم با رشد ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومانی، در بازار ۲ میلیون و ۸۱۶ هزار تومان قیمت پیدا کرد.

افزایش قیمت طلا و سکه در حالی رقم خورد که قیمت اونس در بازار جهانی به دلیل تعطیل بودن بازارها، بدون تغییر بود. به نظر می‌رسد افزایش قیمت دلار، سیگنال افزایشی به بازار ارز بوده است.

در این میان، همراه با افزایش قیمت سکه امامی، حباب سکه نیز افزایش پیدا کرد و به ۶ میلیون و ۲۶۶ هزار تومان رسید.

در همین خصوص درباره وضعیت بازار، رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت بازار طلا می‌گوید: با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی، اونس جهانی بدون تغییر ۲۰۱۳ دلار بود، اما در بازارهای داخلی مقداری قیمت‌ها افزایش داشت.

نادر بذرافشان درباره دلایل افزایش قیمت طلا و سکه عنوان می‌کند: نوسانات بازار باعث شد با وجود عدم افزایش قیمت اونس جهانی، شرایط ثبات قیمت طلا و سکه را نداشته باشیم و در برخی مواقع هم هفته گذشته و دیروز و امروز روند افزایش قیمت‌ها را داشتیم.

به گفته او، افزایش قیمت ارز باعث شده روند بازار صعودی شود، مردم نگران هستند این افزایش قیمت بیشتر شود، موقتی باشد یا کاهش داشته باشد.

وی درباره شرایط بازار در روزهای آینده نیز تاکید می‌کند: با توجه به شرایطی که در بازار وجود دارد و پیش‌بینی که تحلیل‌گران برای افزایش قیمت اونس جهانی طلا داشتند اگر در بازارهای جهانی افزایش قیمت داشته باشیم و نرخ ارز نیز ثبات نداشته باشد، ممکن است قیمت‌ها بازارهای داخلی تحت تاثیر این عوامل افزایش یابد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران به اقتصادآنلاین متذکر می‌شود: عرضه سکه از طریق بانک مرکزی عرضه شود، می‌تواند نقش مهمی در ثبات و حتی کاهش قیمت داشته باشد، اما اگر این عرضه انجام نشود و نرخ ارز نیز توسط بانک مرکزی کنترل نشود با توجه به اینکه در ماه پایانی سال هستیم و ممکن است تقاضا نیز افزایش یابد احتمال دارد شاهد رشد قیمت‌ها در بازار باشیم.

۲۲۳۲۲۵

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا و سکه امروز در بازار تهران تغییر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید