طلا دوباره اوج گرفت/ قیمت جدید طلا ۴ خرداد ۱۴۰۳

طلا دوباره اوج گرفت/ قیمت جدید طلا ۴ خرداد ۱۴۰۳

طلا دوباره اوج گرفت/ قیمت جدید طلا ۴ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، براساس گزارش رویترز، قیمت طلا در روز جمعه به پایین‌ترین رقم طی دو هفته گذشته رسیده و بزرگترین کاهش قیمت هفتگی خود را طی ۸ ماه گذشته تجربه می‌کند. احتمال کاهش زود هنگام نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا پس از اظهارات تند مقامات فدرال رزرو این کشور پایین آمده است.
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۸ درصد افزایش به ۲۳۳۵ دلار و ۷۳ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک با یک کاهش ۰.۱۳ درصدی به ۲۳۵۶ دلار و ۶۰ سنت رسیده است.

طلا در روز دوشنبه به رکورد ۲۴۴۹ دلار و ۸۹ سنت رسیده بود اما ۵ درصد از آن زمان کاهش قیمت داشته است.

جزئیات آخرین اجلاس فدرال رزرو آمریکا که در روز چهارشنبه منتشر شد حاکی از ناتوانی مقامات این بانک برای اطمینان از کاهش نرخ بهره بود. بدین ترتیب ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا افزایش یافته است.

از طلا همواره به عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان تورم بالا یاد می‌شود. اما افزایش نرخ بهره هزینه نگهداری این فلز گرانبها به عنوان یک سرمایه غیر سودده را بالا برده و تمایل برای خرید آن را کاهش می‌دهد.

در حالی که سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا از حفظ سطح فعلی نرخ بهره خبر داده‌اند، اما انتشار جزئیات آخرین اجلاس فدرال رزرو بحث‌هایی در مورد احتمال افزایش دوباره نرخ بهره به وجود آورده است.

تاجران حالا انتظار ندارند فدرال رزرو نرخ بهره را بیش از یک بار در ۲۰۲۴ پایین بیاورد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۴۹ درصد افزایش به ۳۰ دلار و ۶۱ سنت رسید و پلاتین با یک افزایش ۰.۳۳ درصدی ۱۰۲۳ دلار و ۱۱ سنت معامله می‌شود.
 

۲۲۳۲۲۵

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

این خودرو ۵۵ میلیون تومان گران شد/ جدول قیمت

این خودرو ۵۵ میلیون تومان گران شد/ جدول قیمت

قیمت خودرو امروز، یک‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۳ روند مشخصی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید