تیتر خبرها
طلا خرداد ماه را با این قیمت آغاز کرد

طلا خرداد ماه را با این قیمت آغاز کرد

طلا خرداد ماه را با این قیمت آغاز کرد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، قیمت هرگرم طلای ۱۸ عیار به ۳ میلیون و ۳۲۱ هزارتومان شده است که نسبت به معاملات پایانی روز گذشته ۲۸ هزارتومان ارزان شده است. همچنین قیمت طلای ۲۴ عیار نیز ۴ میلیون ۴۲۸هزارتومان است که ۳۷ هزارتومان طی روز گذشته کاهش پیدا کرده است. قیمت مثقال طلا نیز ۱۴ میلیون و۴۲۸ هزارتومان است که طی روز گذشته ۱۱۶ هزارتومان کاهش پیدا کرده است.

اقتصاد آنلاین نوشت: قیمت سکه طرح جدید نیز ۴۰میلیون و ۳۰۰هزارتومان شده است.

قیمت سکه طرح قدیم نیز۳۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

عیار طلا چیست؟ 

عیار واحد اندازه‌گیری خلوص آلیاژهای طلا و دیگر فلزات گران‌بها است. هر چند که برای سایر مواد هم به کار می‌رود. عیار طلا معمولاً از واحد کامل ۲۴ بیان می‌شود. برای مثال طلای ۲۴ عیار طلای خالص با حداقل ۹۹٬۹ درصد طلا، و طلای ۱۸ عیار از ۷۵ درصد طلا و ۲۵ درصد فلز دیگر تشکیل شده‌است.

٢٢٣٢٢٣

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

بازار طلا از صعود دلار حمایت نکرد/طلا به محدوده‌ی شیرین خرید رسید

بازار طلا از صعود دلار حمایت نکرد/طلا به محدوده‌ی شیرین خرید رسید

قیمت طلا و سکه روز سه‌شنبه در تمام قطعات کاهش داشت. مسیر نزولی بازار طلا متاثر از تحرکات کاهشی طلای جهانی رخ داد و بازار از رشد قیمت دلار تبعیت نکرد. تحلیلگران بازارهای مالی محدوده فعلی قیمت در بازار طلا را منطقه شیرین خرید می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید