طلا باز هم اوج گرفت/ رکورد جدید قیمت طلا چه عددی است؟

طلا باز هم اوج گرفت/ رکورد جدید قیمت طلا چه عددی است؟

طلا باز هم اوج گرفت/ رکورد جدید قیمت طلا چه عددی است؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، قیمت اونس طلا در بازار جهانی 17 دلار گران شد و به 2 هزار و 147 دلار رسید. این یعنی در معاملات روز گذشته طلا در بازار جهانی رشدی در حدود 0.8 درصدی داشته است.

افزایش قیمت طلا در بازار جهانی در حالی است که بررسی‌ها نشان می‌دهد که در طول یک هفته گذشته اونس طلا جهش 113 دلاری (5.5 درصدی) داشته است. این تغییر قیمت در طول یک ماه گذشته 111 دلار (5.4) بوده است.

روند قیمت طلا در بازار جهانی در طول یک ماه گذشته

طلا باز هم اوج گرفت/ رکورد جدید قیمت طلا چه عددی است؟

براساس گزارش رویترز، ارت مالک، سرپرست بخش استراتژی کالا در تی‌دی‌سکوریتیز عقیده دارد دلیل اصلی افزایش قیمت طلا بالا رفتن احتمال کاهش نرخ بهره در کوتاه‌مدت است. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به بیش از 2300 دلار برسد.

از طلا همواره به عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان بی‌ثباتی‌های سیاسی و مالی یاد می‌شود. قیمت این فلز گرانبها بیش از 300 دلار از زمان آغاز جنگ رژیم صهیونیستی و حماس افزایش یافته است.

تحلیلگران عقیده دارند با توجه به اظهارات مقامات فدرال رزرو در مورد ادامه سیاست‌های سختگیرانه پولی، قیمت طلا ممکن است کمی کاهش یابد، اما با آغاز کاهش نرخ بهره افزایش خواهد یافت. سرمایه‌گذاران حالا منتظر اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هستند تا مسیر کاهش نرخ بهره مشخص شود.

تاجران 70 درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو نرخ بهره را از ماه ژوئن پایین بیاورد. پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.

223225

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

«مشکلاتی که در زمینه تولید و عرضه تایرهای سواری در کشور وجود دارد مربوط به رینگ‌های ۱۳ و ۱۴ است که تقاضا نسبت به سایر رینگ‌ها برای آن‌ها بیشتر است.»

دیدگاهتان را بنویسید