سفره شب عید میلیونی شد/ سبزی پلو با ماهی چند ؟

سفره شب عید میلیونی شد/ سبزی پلو با ماهی چند ؟

سفره شب عید میلیونی شد/ سبزی پلو با ماهی چند ؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، غذای محبوب ایرانی‌ها در شب عید از دیرباز سبزی پلو با ماهی بوده است . هر چند برخی در زمانه‎ گرانی گوشت نسخه پیچیدند که مردم ماهی بخورند اما قیمت تهیه این غذا برای خانوارهای ایرانی حتی از هزینه تهیه غذای گوشتی نیز بالاتر است.

هزینه تهیه سبزی پلو با ماهی در یک سالی که گذشت افزایشی نزدیک به پنجاه درصد را تجربه کرده است.

اگر کسی شب عید سال گذشته قصد تهیه این غذا را داشت برای سه تا چهار نفر باید حدود چهارصد تا پانصد هزار تومان هزینه می‌کرد اما حالا هزینه تهیه این غذا برای سه تا چهار نفر حدود یک میلیون تومان شده است. باید در نظر داشت که در جدول زیر قیمت ماهی کیلویی محاسبه شده است اما نکته مهم اینجاست که وزن یک ماهی بالاتر از یک کیلو است و در نتیجه کسی اگر قصد خرید ماهی سفید وچک حتی در وزن ییک و نیم کیلو را هم داشته باشد باید هزینه‌ای میلیونی پرداخت کند . بهای خرید ماهی قزل‌آلا نیز با توجه به وزن ماهی بیش از پانصد هزار تومان است.

ماهی فیله سالمون اما به صورت کیلویی قابل خریداری است.

با احتساب گرانی شدید رخ داده در بازار ماهی ، برخی ممکن است از تن ماهی استفاده کنند. به این ترتیب قیمت تهیه هر پرس سبزی پلو و ماهی در کمترین حالت با تن ماهی حدود 370 تا 400 هزار تومان است .

خوراک محبوب شب عید با ماهی سفید و برنج درجه یک بیش از یک میلیون تومان است . به این ترتیب هر پرس این غذا بیش از سیصد هزار تومان هزینه دارد. در سایر ماهی‌ها نیز این نسبت با تغییرات اندکی برابر است .

جدول زیر دربردارنده قیمت سه ماهی پرطرفدار و برنج و سبزی است.

سفره شب عید میلیونی شد/ سبزی پلو با ماهی چند ؟

223223

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

«مشکلاتی که در زمینه تولید و عرضه تایرهای سواری در کشور وجود دارد مربوط به رینگ‌های ۱۳ و ۱۴ است که تقاضا نسبت به سایر رینگ‌ها برای آن‌ها بیشتر است.»

دیدگاهتان را بنویسید