زلزله در بازار طلا/ قیمت طلا ۲ اسفند ۱۴۰۲

زلزله در بازار طلا/ قیمت طلا ۲ اسفند ۱۴۰۲

زلزله در بازار طلا/ قیمت طلا ۲ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، گزارش‌ها نشان می‌دهد که اونس طلا در بازار جهانی در آخرین لحظه معاملات، رشد ۶ دلاری را تجربه کرده و به قیمت ۲ هزار و ۳۰ دلار رسیده است. به این ترتیب، اونس طلا فقط در یک روز، تاکنون ۰.۲ درصد گران شده است.

البته بررسی نمودار قیمتی طلا حاکی از آن است که طی یک هفته گذشته، افزایش ۴۰ دلاری قیمت را تجربه کرده است. اونس طلا در هفته گذشته به زیر کانال ۲ هزار دلار رفته بود و تا نزدیکی‌های کانال یک هزار و ۹۸۰ دلار هم پایین آمده بود، اما پس از آن دوباره وارد فاز صعودی شد.

بنا به این گزارش، طلا طی یک هفته گذشته در حدود ۲ درصد گران شده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در شرایط کنونی، سرمایه‌گذاران به شدت در انتظار نتیجه نشست فدرال رزرو آمریکا هستند تا در مورد زمان‌بندی کاهش نرخ بهره اطلاعاتی به دست بیاورند.

این در شرایطی است که بالا بودن قیمت‌های مصرف‌کننده و قیمت تولیدکننده در آمریکا، هفته گذشته امید به کاهش نرخ بهره در ماه مارس را از بین برده است.

در حال حاضر، بازار ۷۷ درصد احتمال می‌دهد نرخ بهره در ماه ژوئن کاهش یابد. هرچه نرخ بهره کمتر باشد، هزینه‌های نگهداری طلا که دارایی بدون بهره است، کمتر می‌شود.

۲۲۳۲۲۵

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

«مشکلاتی که در زمینه تولید و عرضه تایرهای سواری در کشور وجود دارد مربوط به رینگ‌های ۱۳ و ۱۴ است که تقاضا نسبت به سایر رینگ‌ها برای آن‌ها بیشتر است.»

دیدگاهتان را بنویسید