رکود در بازار لوازم خانگی/ قیمت‌ها در سال جاری تغییر کرد؟

رکود در بازار لوازم خانگی/ قیمت‌ها در سال جاری تغییر کرد؟

رکود در بازار لوازم خانگی/ قیمت‌ها در سال جاری تغییر کرد؟

به گزارش خبرآنلاین ،عباس پازوکی از رکود در بازار لوازم خانگی خبر داد و گفت: نظارتی بر تبلیغات واحدهای بزرگ فروش قسطی در صداوسیما وجود ندارد، چرا که برخی از واحدها تبلیغات عوام‌فریبانه کرده و اعلام می‌کنند که مشتریان می‌توانند به قیمت سال گذشته کالای مورد نیاز خود را بخرند.

ایسنا در خبری نوشت:وی افزود: تاکنون هیچ مجوزی برای افزایش قیمت به تولید کنندگان لوازم خانگی داده نشده، بنابراین افزایش قیمتی اعمال نشده که چنین تبلیغاتی انجام شود.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با توجه به اینکه تولیدکنندگان در سال جاری هنوز قیمت‌های خود را تغییر نداده‌اند اصناف هم در بازار افزایش قیمتی نداشتند و هنوز کالاها را به قیمت سال گذشته عرضه می‌کنند. از طرف دیگر این واحدهای بزرگ قسطی تا ساعت دو بامداد اجازه فعالیت دارند و این در حالی است که اصناف باید ۹ شب تعطیل کنند.

پازوکی با بیان اینکه مشخص نیست چه سازمانی به این واحدها اجازه ارائه ضمانت قیمتی داده است، تصریح کرد: شاهد گرانی کالا هستیم و نه گرانفروشی؛ در اصل با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه و افزایش نرخ ارز، شاهد افزایش هزینه‌های مغازه‌داران و همچنین کاهش قدرت خرید مردم هستیم.

وی در پاسخ به اینکه آیا تعطیلی روز شنبه ممکن است منجر به کاهش رفت‌وآمد و تشدید رکود در بازار شود؟ اظهار کرد: با توجه به اینکه بانک‌ها و مراکز ارائه خدمات عمومی قرار نیست روز شنبه تعطیل باشند، احتمالا این تعطیلی اثر منفی بر اصناف نداشته باشد و نارضایتی در این رابطه وجود ندارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با اشاره به این نکته که در سال جاری هیچ شرکتی افزایش قیمت نداشته، تصریح کرد: اما باید توجه کرد که نرخ ارزی که به تولید کنندگان داده می‌شود افزایش یافته و بیش از دو ماه است که ارز به آنها اختصاص داده نشده است. از طرف دیگر در اوایل سال جاری قیمت فولاد ۲۵ درصد افزایش داشته است.

۲۱۷

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

این خودرو ۵۵ میلیون تومان گران شد/ جدول قیمت

این خودرو ۵۵ میلیون تومان گران شد/ جدول قیمت

قیمت خودرو امروز، یک‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۳ روند مشخصی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید