روند افزایشی قیمت طلای سیاه معکوس شد

روند افزایشی قیمت طلای سیاه معکوس شد

روند افزایشی قیمت طلای سیاه معکوس شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در ماه مه، ۴۱ سنت معادل ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۸۵ دلار و یک سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز پنج شنبه برای نخستین بار از نوامبر، از مرز ۸۵ دلار در هر بشکه عبور کرد. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در آوریل، ۳۲ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش پیدا کرد و به ۸۰ دلار و ۹۴ سنت در هر بشکه رسید.

آژانس بین المللی انرژی برای نخستین بار از زمان آغاز حملات نیروهای مسلح یمن به کشتیهای اسرائیلی در دریای سرخ در نوامبر، پیش بینی خود از رشد تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۲۴ را بالا برد و اکنون انتظار دارد تقاضای جهانی برای نفت در سال میلادی جاری، به میزان ۱.۳ میلیون بشکه در روز رشد کند. این برآورد، ۱۱۰ هزار بشکه در روز بالاتر از برآورد گزارش ماه گذشته آژانس است. در پی تمدید توافق کاهش تولید اوپک پلاس، آژانس بین المللی انرژی، اندکی کمبود عرضه را برای امسال پیش بینی می کند در حالی که ماه گذشته، انتظار مازاد را داشت.

عامل دیگری که از قیمت نفت پشتیبانی کرد، حملات پهپادی اوکراین به پالایشگاههای نفت روسیه در روز چهارشنبه، برای دومین روز متوالی بود که باعث آتش سوزی در بزرگترین پالایشگاه روسنفت شد. این یکی از شدیدترین حملات صورت گرفته به بخش انرژی روسیه در ماههای اخیر بود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته که پالایشگاهها، تولیدشان را افزایش دادند، کاهش غیرمنتظره ای پیدا کرد و همزمان، ذخایر بنزین با رشد تقاضا، کاهش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، نشانه های کندی فعالیت اقتصادی در آمریکا، بعید است باعث شود فدرال رزرو، کاهش نرخ بهره را قبل از ژوئن، آغاز کند زیرا آمارهای دیگر، افزایش بیش از حد انتظار قیمتهای تولیدکننده در فوریه را نشان داد.

٢٢٣٢٢٣

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

«مشکلاتی که در زمینه تولید و عرضه تایرهای سواری در کشور وجود دارد مربوط به رینگ‌های ۱۳ و ۱۴ است که تقاضا نسبت به سایر رینگ‌ها برای آن‌ها بیشتر است.»

دیدگاهتان را بنویسید