دولت مدتی ارز را کنترل کرد، اما همین دستاورد هم از بین رفت

دولت مدتی ارز را کنترل کرد، اما همین دستاورد هم از بین رفت

دولت مدتی ارز را کنترل کرد، اما همین دستاورد هم از بین رفت

به گزارش خبرآنلاین آلبرت بغزیان معتقد است تنها بخشی که می‌توان گفت دولت در آن موفق عمل کرد، سیاست‌های ارزی بود که آن هم از دست رفت.

او به روزنامه هم میهن گفت:برآیند سیاست‌ها در سال جاری، ضدتورمی نبود. اگر سیاست‌ها، ضدتورم بود قیمت‌ها اکنون باید کاهش می‌یافت نه اینکه افزایش یابد. درست است که نرخ تورم کاهش پیدا کرده اما در همه این ماه‌ها تورم همچنان در سطح 40 درصد وجود داشته است. برآیند سیاست‌ها تورم‌زا بوده است و نتوانسته که ضدتورم عمل کند.

دولت همچنین در بخش تولید هم موفق نبوده است زیرا با افزایش تورم، هزینه‌های تولید نیز افزایش می‌یابد. برآیند سیاست‌ها در این بخش هم رکودی بوده است.

تنها بخشی که دولت توانست چند ماهی در آن ثبات ایجاد کند، حوزه ارزی بوده است زمانی که دولت توانست دلار بازار آزاد را در کانال ۵۰ هزار تومان نگه دارد، سهم خود را از تورم کمتر کرد. البته تحولات جهانی و احتمال ریاست‌جمهوری ترامپ نیز موجب شد که همین ثبات نیز از دست برود.

23302

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

«مشکلاتی که در زمینه تولید و عرضه تایرهای سواری در کشور وجود دارد مربوط به رینگ‌های ۱۳ و ۱۴ است که تقاضا نسبت به سایر رینگ‌ها برای آن‌ها بیشتر است.»

دیدگاهتان را بنویسید