تیتر خبرها
خطری بزرگ بیخ‌گوش استخراج‌کنندگان ایرانی بیت‌کوین!

خطری بزرگ بیخ‌گوش استخراج‌کنندگان ایرانی بیت‌کوین!

خطری بزرگ بیخ‌گوش استخراج‌کنندگان ایرانی بیت‌کوین!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بیت‌کوین در روز گذشته نوسانات قیمتی در محدوده ۶۴۳۶۴ دلار تا ۶۶۵۰۴ دلار را تجربه کرد. این نوسانات جزئی، تعامل پیچیده‌ای از سطوح حمایت و مقاومت را نشان می‌دهد که معامله‌گران باید به دقت آن را دنبال کنند.

رویداد نصف شدن پاداش استخراج بیت‌کوین، تقریبا هر ۴ سال یکبار اتفاق می‌افتد؛ این رویداد به معنای کند شدن روند استخراج بیت کوین است، در نتیجه این ارز دیجیتال را کمیاب‌تر می‌کند و به آن اجازه می‌دهد تا خاصیت ضد تورمی خود را حفظ کند.

بسیاری از سرمایه‌گذاران معتقدند که بیت‌کوین پس از این رویداد افزایش قیمت ناچیزی را تجربه خواهد کرد، چراکه سابقه تاریخی این ارز دیجیتال نشان داده‌است که نتیجه رویداد نصف شدن پاداش آن پس از گذشت چند ماه مشخص می‌شود. با اینحال جی‌پی مورگان، در تازه‌ترین گزارش خود، اعلام کرده‌است که ریسک نزولی رهبر بازار رمزارز را تهدید می‌کند.

گفتنی است که استخراج‌کنندگان بزرگ بیت‌کوین ماه‌ها است که برای این رویداد آماده شده‌اند؛ آن‌ها سفارش‌های بزرگی برای خرید تجهیزات استخراج ثبت کرده‌اند و با افزایش ظرفیت برق، برای افزایش نرخ هش خود آماده می‌شوند. در این میان خطر آفلاین شدن اجباری استخراج‌کنندگان کوچک بیت‌کوین را که در کشورهای در حال توسعه با ظرفیت برق پایین‌تر و تجهیزات کمتر مشغول به کار هستند را تهدید می‌کند.

منبع: CNBC

۲۲۷۲۲۷

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

حراج شمش چه تاثیری بر قیمت طلا گذاشته است؟

حراج شمش چه تاثیری بر قیمت طلا گذاشته است؟

بررسی آمارهای اعلامی توسط مرکز مبادله ارز و طلای ایران نشان می‌دهد که در آخرین حراج طلای انجام شده در ۱۸ اردیبهشت ماه امسال، ۳۱۹ کیلوگرم طلا به فروش رفته که بالاترین حجم طلای به فروش رفته در یک حراج در میان ۲۴ حراج انجام شده تا کنون است.

دیدگاهتان را بنویسید