‌خانه‌تکانی سدهای کشور را لرزاند

‌خانه‌تکانی سدهای کشور را لرزاند

‌خانه‌تکانی سدهای کشور را لرزاند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ هواشناسی وقوع چهارمین خشکسالی پیاپی در ایران را تایید کرده و سدهای کشور نزدیک به ۲ میلیارد متر مکعب معادل ۶۰ برابر دریاچه مصنوعی چیتگر کمتر از سال قبل آب دارند.
با وجود وضعیت شکننده منابع آب سطحی از ابتدای بهمن مصرف آب در کلانشهرها صعودی شده و مدیرعامل آبفای تهران می‌گوید که از ۲۰ تا ۳۰ اسفند، «رکورد مصرف آب شرب را شکسته‌ایم».
به گزارش فارس -ایرانی‌ها همه ساله در انتهای سال در سنتی موسوم به خانه‌تکانی به نظافت اساسی محل زندگی می‌پردازند.
در صورتی‌که روند مصرف آب انتهای زمستان کاهش پیدا نکند، ذخایر تهران تنها توان تامین آب برای ۶۰ روز را دارند.

تغییر رفتار تمیزکاری در کنار استفاده از تجهیزات نوین می‌تواند مصرف آب در فرآیند خانه‌تکانی را کاهش دهد.
کارشناس منابع آب محمد حسین صالحی خانه‌تکانی را یک فرآیند مضر برای منابع آب کشور می‌داند و معتقد است که اجرای رسوماتی نظیر خانه‌تکانی با شرایط جدیدی که در ان هستیم یعنی خشکسالی و تغییرات اقلیم باید کنار گذاشته شود و الا با در تابستان با مشکل جدی مواجه می‌شویم.
در مقابل، کارشناس آب رحیم صادقی می‌گوید که کنار گذاشتن یک فرهنگ خوب ساده نیست و اگر مردم فقط رفتارهای پرمصرف از جمله استفاده بی‌رویه در شستشو را کنار بگذارند و از تجهیزات نوینی کاهنده حجم آب در سر شیرها استفاده کنند، تا ۵۰ درصد در مصرف آب صرفه‌جویی خواهد شد.
استفاده از تجهیزات استاندارد در شیرآلات نظیر سردوش، سر شیر آشپزخانه، سر شیرروشویی و رابط کاهنده خروجی ثابت شیلنگ توالت توانایی نصف کردن مصرف آب شهری را دارا است.
قیمت مجموعه کاملی از این تجهیزات کمتر از ۵۰۰ هزار تومان محاسبه شده و در بازار و تارنماهای فروش اینترنتی نیز موجود است.

۲۲۰

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

یک پیش‌بینی جدید درباره قیمت اجاره در سال ۱۴۰۳/ هزینه اجاره‌نشینی نجومی می‌شود؟

یک پیش‌بینی جدید درباره قیمت اجاره در سال ۱۴۰۳/ هزینه اجاره‌نشینی نجومی می‌شود؟

عضو کانون سراسری انبوه‌سازان درباره وضعیت بازار اجاره در سال ۱۴۰۳ توضیح داد.

دیدگاهتان را بنویسید