برنده نشدگان حراج سکه نگران نباشند؛ پول‌شان برمی‌گردد

برنده نشدگان حراج سکه نگران نباشند؛ پول‌شان برمی‌گردد

برنده نشدگان حراج سکه نگران نباشند؛ پول‌شان برمی‌گردد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اولین حراج سکه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران، روز یکشنبه (۱۳ اسفند) برگزار شد و قرار بود وجه پرداخت‌شده توسط متقاضیان خریدی که در حراج برنده نشده‌اند، به کیف پول آنان عودت داده خواهد شد و متقاضی در هر زمان می‌‏تواند موجودی کیف پول را برداشت کند.

با وجود این، از زمان اعلام نتایج نخستین حراج سکه طلا در مرکز مبادله ارز و طلای ایران و مشخص شدن برنده‌های این حراج و کسانی که موفق به خرید نشدند، چند متقاضی با ایسنا تماس گرفته و گلایه داشتند که با وجود گذشت دو روز از امکان استرداد وجه برایشان مقدور نیست.

به گزارش ایسنا،همچنین امروز مرکز مبادله خبر داد که مبالغ واریزشده که در حراج شماره یک صرف خرید نشده است، در حال حاضر قابل برداشت بوده و در صورت ثبت درخواست استرداد، به حساب مورد استفاده شما هنگام واریز عودت داده می‌شود.

با وجود این یکی از مخاطبان ایسنا با قرار دادن تصاویری از درخواست استرداد وجه، اعلام کرد که هنوز این امکان برایش فراهم نیست و حتی به مرکز مبادله ارز و طلا مراجعه حضوری داشته و به او اعلام کردند که “پول آنها توسط بانک مرکزی بلوکه شده است و مرکز مبادله در تلاش برای رفع این مشکل است”.

یکی دیگر از نگرانی‌های این متقاضی این بود که در شرایط فعلی که در روزهای گذشته قیمت سکه طلا و ارز رو به افزایش بوده، وجه خود را در مرکز مبادله قرار داده و نمی‌تواند برای خرید از آن استفاده کند.

پول متقاضیان بلوکه نشده است

در این خصوص اصغر بالسینی – سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلا – در پاسخ به اینکه آیا پول‌های متقاضیان در مرکز مبادله بلوکه شده است، به ایسنا توضیح داد: چنین چیزی نیست و مردم نگرانی نداشته باشند و فرآیند عودت پول‌ها انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: به‌دلیل فرآیندهای اجرایی، کندی در فرآیند بازگشت پول کندی وجود داشته اما اکنون این امکان فراهم است و امکان استرداد وجه در سامانه معاملات برای کسانی که متقاضی عودت وجه هستند، فراهم است. همچنین کسانی که می‌خواهند در حراج دوم که روز چهارشنبه برگزار می‌شود شرکت کنند، می‌توانند با همان واریزی، در حراج‌ها شرکت کنند.

سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلا خاطرنشان کرد: متقاضیان باید توجه داشته باشند که عملیات استرداد وجه به همان تعدادی که پرداخت وجه انجام شده، اتفاق می‌افتد. همچنین وقتی‌که درخواست متقاضی و عملیات استرداد وجه تایید شد، بازگشت پول به‌حساب طبق قواعد و زمان‌بندی ساتنا و پایا خواهد بود.

۲۲۰

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا و سکه امروز در بازار تهران تغییر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید