تیتر خبرها
افغانستان با قلدری مرز را به‌روی رانندگان ایرانی می‌بندد

افغانستان با قلدری مرز را به‌روی رانندگان ایرانی می‌بندد

افغانستان با قلدری مرز را به‌روی رانندگان ایرانی می‌بندد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سید جلال موسوی درباره مشکلات رانندگان ایرانی برای تردد به کشورهای اروپایی اظهار داشت: برای تردد به کشورهای اروپایی دیگر به رانندگان ایرانی ویزا نمی‌دهند البته موضوع فقط کشورهای اروپایی نیست و کشورمان در بحث ترانزیت حتی با کشور افغانستان دچار مشکل شده است.

وی به ایلنا گفت: پیش از این بخش قابل توجهی از کامیون‌ها در خط ترانزیت اروپایی فعال بودند اما پس از محدودیت‌ها در صدور ویزا تمام این کامیون‌ها به بخش جابه‌ جایی بار در داخل کشور منتقل شده‌اند و همین موضوع شرایط بسیار بدی برای رانندگان ایجاد کرده که می‌توان این وضعیت را در بندرعباس دید و در حالی که میزان بار برای حمل کم شده، مدت زمان خواب کامیون‌ها افزایش یافته‌ است.

نایب رییس کانون انجمن‌های صنفی کامیونداران کشور تاکید کرد: نه تنها تجارت و ترانزیت ما با کشورهای همسایه افزایش نیافته بلکه در این باره با مشکلات متعددی با کشورهایی مانند افغانستان و پاکستان مواجه هستیم و پاکستان کشورهای دیگری را به جای ایران برای ترانزیت انتخاب کرده‌ است.

موسوی افزود: کشور افغانستان با قلدری تردد ناوگان ایرانی را محدود کرده و عمده بار با ناوگان افغان و با کرایه‌های بسیار بالا در حال تردد است.

نایب رییس کانون انجمن‌های صنفی کامیونداران کشور گفت: در حالی که ماشین‌های افغان بدون الزام به داشتن معاینه فنی و با قاچاق گازوییل ایرانی به راحتی از مسیر ایران بار جابه‌جا می‌کند و با تناژ بسیار بالا زیرساخت جاده‌ای و آسفالت جاده‌ها را از بین می‌برد اما برای تردد کامیون‌های ایرانی در خاک افغانستان بسیار سختگیر هستند و اگر کامیون ایرانی حتی یکی از این شرایط را نداشته باشد اجازه تردد به آن را نمی دهند.

وی ادامه داد: در حالی که ناوگان افغان در خاک ایران به راحتی سوخت را با قیمت مناسب خریداری می‌کند و حتی قاچاق هم می‌کنند، از سوی دیگر در شرایط بسیار سخت به کامیون ایرانی سوخت رسانی می‌کنند.

موسوی افزود: افغان‌ها با قلدری کار انجام می‌دهند و جالب این است که اخیرا چند روز مرزها را بر روی کامیون‌های ایرانی بسته بودند و اجازه تردد به آنها نمی‌دادند و صنف کامیون‌داران خراسان در این باره به دولت شکایت کرد. متاسفانه در مقابل مواضع افغانستان در بحث تردد کامیون‌های ایرانی و ترانزیت دولت بسیار ضعیف است.

223223

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه جهشی شد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه جهشی شد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز در بازار تهران تغییر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید