افت تقاضای خشکشویی‌ها در بازار شب عید/ مراقب خشکشویی‌های آنلاین باشید

افت تقاضای خشکشویی‌ها در بازار شب عید/ مراقب خشکشویی‌های آنلاین باشید

افت تقاضای خشکشویی‌ها در بازار شب عید/ مراقب خشکشویی‌های آنلاین باشید

به گزارش خبرآنلاین،ابوالفضل رجب زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به کاهش تقاضای خشکشویی در آستانه نوروز نسبت به سال‌های قبل، اظهار کرد: همزمانی ماه رمضان با نوروز، سرمای هوا در اسفند و ماه و افت قدرت خرید مردم از جمله دلایل کاهش تقاضای خشکشویی‌ها است.

وی با بیان اینکه مواد اولیه این صنف متاثر از نرخ ارز افزایش یافته، تصریح کرد: البته افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی قیمت نرخ خشکشویی مربوط به ابتدای سال است و در آستانه نوروز افزایش قیمتی نداشتیم.

به گفته رجب‌زاده مواد اصلی خشکشویی، یعنی پرکلر اتیلن، وارداتی است. اما پودر شوینده، نرم کننده، چول لباسی، نایون و غیره در داخل تامین می‌شود، اما آن‌ها هم از نرخ ارز تاثیر می‌گیرند.

رئیس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی تهران در پایان با بیان اینکه تقاضای خشکشویی نسبت به سال قبل ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش داشته، گفت: قدرت خرید موثرترین عامل در افت تقاضا است. اولویت اول تهیه مواد خوراکی و بعد پوشاک است و بعد از این موارد اگر فرد توان آن را داشته باشد از خدمات خشکشویی استفاده می‌کند.

وی با بیان اینکه خشکشویی‌های آنلاین مورد تایید اتحادیه نیستند، اما همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند، تصریح کرد: بیشتر واحدهای آنلاین کارگاه‌های زیرزمینی هستند که لباس را فقط با آب می‌شویند یا با شست‌وشو درجه سه، پول خشکشویی ممتاز را می‌گیرند. معمولا هم این پول زیاد را به واسطه خدمات حمل و استفاده از چوب لباسی شیک‌تر دریافت می‌کنند. اتحادیه تاکنون شکایات زیادی در رابطه با خشکشویی‌های آنلاین دریافت کرده، اما مسئولیت رسیدگی به تخلفات خشکشویی‌های آنلاین به عهده اتحادیه نیست.

۲۲۰

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا و سکه امروز در بازار تهران تغییر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید